Robot PHOTON w naszej szkole!!!


Jak ważna dla współczesnego młodego człowieka jest umiejętność programowania i kodowania, nie trzeba nikogo przekonywać. Mając to na uwadze, nasza szkoła czyni wiele starań, aby uczniowie mogli korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań.

Marzenia się spełniają!!! – Robot Photon w naszej szkole!!!
Robot Photon jest pierwszym na świecie interaktywnym robotem, który rozwija się razem z dzieckiem, uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji, rozwijania pamięci. Zadaniem robota jest uczenie dzieci programowania poprzez mieszankę najnowszej technologii i storytellingu (sztuki świadomego budowania relacji, poprzez oddziaływanie na wyobraźnię i emocje słuchacza za pomocą opowieści „z życia wziętych” i metafor.

Robot został zintegrowany ze smartphon’em, tabletem lub komputerem. Specjalnie przygotowana aplikacja stawia przed użytkownikiem szereg zadań, związanych ze stopniową nauką programowania. Wyposażono go w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Język programowania używany przez robota zainspirowały Scratch oraz Google Blockly, dzięki czemu opanować mogą go nawet najmłodsi.

Cieszy nas fakt, że PHOTONA skonstruowali Polacy, absolwenci Politechniki Białostockiej Marcin Joka, Krzysztof Dziemiańczuk, Michał Bogucki i Maciej Kopczyński.

Zatem czas na programowanie z robotem PHOTON  🙂

 885 total views,  1 views today