OPOWIEŚĆ WIGILIJNA W WYKONANIU Oa

Jasełka wystawiane przed Pasterką w srokowskiej parafii to tradycja. Sama będąc dzieckiem często brałam w nich udział. Wszyscy mieszkańcy naszej gminy wiedzą, że w wigilijny wieczór o godzinie 23.30 w kościele Świętego Krzyża w Srokowie prezbiterium opanowują dzieci lub młodzież.

Tak było i tego roku. W rolę aktorów, tancerzy i śpiewaków wcieliły się tym razem sześcioletnie dzieci naszej szkoły, z którymi mam przyjemność pracować. Rodzice nawet przez chwilę nie zawahali się, gdy zapytałam, czy nie będzie problemu z przybyciem dzieci o tak późnej porze. Mamy naszych małych aktorów nie odmówiły także wsparcia nas swoją obecnością podczas występu.

Przedpremierowy występ odbył się przed szkolną publicznością. Zestresowane dzieci obywały się z mikrofonem i oswajały ze sceną. Jakież to przeżycie było dla mam, które denerwowały się podwójnie: za swoje dzieci i siebie. W piątkowy wieczór wszyscy wzorowo stawili się na próbę w kościele. A niedzielnej nocy z jeszcze większymi emocjami i przed szerszą publicznością wystawiliśmy „Opowieść wigilijną”.

Efekty naszej pracy możecie  zobaczyć.

 Ogromne podziękowania należą się:

  • najmłodszym aktorom ( Idze Godek, Lenie Huk, Hannie Kuriacie, Anastazji Pawłusewicz, Zuzannie Skrzypie, Sarze Nadolnej, Michałowi Stelmachowi, Szymonowi Kozłowskiemu, Tadeuszowi Pokusie, Bartoszowi Stachurskiemu, Oliwierowi Skrzypie, Alanowi Hukowi)
  • wszystkim rodzicom klasy 0a za zaufanie, przygotowanie strojów, poświecony czas, dowozy dzieci na próbę i występ
  • występującym mamom (Agnieszce Skrzypie, Marzenie Huk, Katarzynie Kuriacie, Sylwii Pokusie, Martynie Pawłusewicz)
  • Anecie Weredzie  za pomoc w przygotowaniach i wsparcie wokalne
  • Andrzejowi Weredzie za nagłośnienie i akompaniament

                                                                                                                               Aneta Milewska

 

 1,110 total views,  2 views today