Spotkanie z Photonem

„Jak ważna dla współczesnego młodego człowieka jest umiejętność programowania i kodowania, nie trzeba nikogo przekonywać. Mając to na uwadze, nasza szkoła czyni wiele starań, aby uczniowie mogli korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań”- pisała w grudniu pani dyrektor.

I to właśnie dzięki staraniom i zaangażowaniu pani dyrektor Jadwigi Zając do naszej szkoły trafił robot PHOTON wraz z tabletem. To interaktywne urządzenie, które rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania, kodowania, logicznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji.

Pierwsze spotkanie z nowym przyjacielem miało miejsce podczas ferii zimowych, gdzie przybyli uczniowie mieli okazję go poznać. Do galaktycznej przestrzeni przeniósł dzieci pan Grzegorz Jurgiełajtis. Dzięki owej lekcji pokazowej i własnym staraniom poznałam nowego przybysza i  niedawno odwiedziłam z nim najmłodsze klasy I-III.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały historii Photona – robota, którego statek kosmiczny zderzył się z asteroidą i spadł na Ziemię, tracąc wszystkie swoje umiejętności. Uczniowie za pośrednictwem tabletu, uczyły robota jak się ma poruszać. Photon sterowany przez dzieci poruszał się po podłodze i po specjalnej macie. Uczniowie z przygotowanych strzałek tworzyli drogę, a następnie przy pomocy tableta poprzez odpowiednie kodowanie robot był uruchamiany i przesuwał się w wyznaczone miejsce, zmieniając przy tym kolor i wydając zaprogramowane przez uczniów dźwięki.

Najmłodsi świetnie poradzili sobie w tworzeniu prostych sekwencji i algorytmów.

To były wspaniałe lekcje, którym towarzyszyła wielka radość i ogromne zaangażowanie uczniów.

Jestem dumna, że nasza szkoła spełnia marzenia dzieci.

                                                                                          Aneta Milewska

Ferie zimowe 2018

Klasy I-III

 843 total views,  1 views today