Turniej Wiedzy z Języka Angielskiego

HURRA! WYGRALIŚMY!!!
Gdzie? Kiedy? W czym? Kto? Z kim?
Zacznijmy od początku, kilka tygodni temu nasza pani od angielskiego Karolina Andruszkiewicz- Kukuła opowiedziała nam o konkursie. Zapamiętałam wtedy tylko, że udział może wziąć max. 3 osoby, mogą to być tylko uczniowie klas siódmych i że zmagać się będziemy w Budrach. Los chciał, że zgłosiły się cztery osoby, więc musieliśmy wziąć udział w eliminacjach szkolnych i wyłonić 3 najlepsze osoby. Szkołę reprezentować mieli: Kalina Sałyk, Zuzia Oryńczak i Mikołaj Budrewicz. Od tego dnia rozpoczęły się ostre przygotowania, czego rezultatem był ostateczny wynik.
Konkurs rozpoczął się 20 kwietnia br. około godziny 9:00 od przemówień dyrektora szkoły w Budrach, organizatorki konkursu- pani Iwony Błaszczyk oraz pani pełniącej funkcję zastępcy wójta. Wszyscy byli niezwykle mili i życzyli uczestnikom wspaniałych wyników. Zachęceni do rywalizacji wzięliśmy udział w siedmiu konkurencjach drużynowych różnego typu. Największym zaskoczeniem był dla nas rewelacyjny wynik naszej drużyny w zadaniu sprawdzającym umiejętność słuchania w języku obcym. Odgadnięcie brakujących słów piosenki pt. „HELLO” wykonywanej przez  Adele  dało nam 24 punkty i znaczącą przewagę nad pozostałymi uczestnikami spotkania. Większość konkurencji wygraliśmy, jednak jedna okazała się dla naszej drużyny dość kłopotliwa. Historyjka z obrazkami sprawiła, że straciliśmy dwa punkty ale ogólnie jesteśmy z siebie zadowoleni, bo w I Otwartym Turnieju Języka Angielskiego dla szkół wiejskich zajęliśmy pierwsze miejsce. BRAWO MY!!!

KALINA SAŁYK

https://photos.app.goo.gl/4SkVGBuNAfQhGMQl2

 900 total views,  1 views today