Dzień Edukacji Narodowej

„Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, Nauczyciel również czegoś się uczy”

Paulo Coelho

Dzień Nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października. W związku z tym, iż w tym roku wypadł w niedzielę, nasza szkoła świętowała w piątek 12 października. Odbył się uroczysty apel, w którym udział brali również zaproszeni goście: Pan Franciszek Andruszkiewicz-Wójt Gminy Srokowo, proboszcz parafii prałat Kazimierz Sawostianik, Aleksander Kamiński – Przewodniczący Rady Gminy, Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty i Spraw Społecznych Ewa Dudek, sekretarz Gminy Małgorzata Chociełowska, Przewodniczący Rady Rodziców Marek Wawer – każdy z nich złożył uczniom i nauczycielom życzenia z okazji ich święta. Po części oficjalnej odbyły się występy artystyczne przygotowane przez uczniów we współpracy z nauczycielami – prezentowały się nawet nasze przedszkolaki! Uczniowie zaprezentowali także okolicznościowy program z okazji Dnia Papieskiego, aby oddać hołd  Janowi Pawłowi II.

A teraz czas na życzenia!

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej,
życzmy wszystkim Pracownikom naszej szkoły
sił do wypełniania codziennych obowiązków,
uśmiechu na twarzy – on potrafi rozjaśnić najbardziej zachmurzone niebo,
radości z pracy przepełnionej pasją i chęcią dzielenia się wiedzą,
doświadczeniem i umiejętnościami z tymi,
których nam powierzono.
Niech nasze słowa, czyny, gesty
uczynią ich roztropnymi, pełnymi energii
i chęci zmieniania świata na lepsze ludźmi!

 

Galeria – KLIK

 

 1,125 total views,  1 views today