ZNICZ – PAMIĘTAM…

Dzień 1-ego listopada to dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszej gminy martwilos opuszczonych i pozostawionych bez opieki grobów. Zaniedbane czekają na naszą pomoc i pamięć. Uczniowie z naszej szkoły postanowili podjąć wyzwanie i uporządkować nekropolie na cmentarzu w Srokowie, a od 22 października zbierają znicze i w ten sposób inaugurują akcję „ZNICZ-PAMIĘTAM…

W ramach Szkolnego Wolontariatu, od 22 października, w naszej szkole zbieramy znicze, które zapłoną na grobach objętych opieką przez wolontariuszy z naszej szkoły. Delegacje uczniów na przełomie października i listopada, zaopiekują się srokowskimi mogiłami i zapalą ognie pamięci.

Znicze prosimy przynosić do 9 listopada.

Za każdy okazany gest życzliwości serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu i Wolontariusze

autor: Karolina Andruszkiewicz-Kukuła

 1,116 total views,  1 views today