Andrzejki – magiczny dzień w naszym przedszkolu

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 29 listopada 2019 r., wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej.

Przychodząc tego dnia do przedszkola, każdy z nas przyniósł ze sobą piękny kostium, w który przebrał się zaraz po śniadaniu. Sale, które każdego dnia służą nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne papierowych duszków, czarnych kotów, czarownic, serpentyn. Andrzejkową atmosferę dopełniały kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani – nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, żołnierzy kotków, spidermanów,czarodziejek,biedronek, strażaków, supermanów i innych bajkowych postaci. Największym zainteresowaniem  cieszył się strój policjanta. Być może dzieci z naszego przedszkola swoją przyszłość zwiążą z tym zawodem.

Pod opieką naszych pań w swoich salach poznawaliśmy wróżby dostosowane do wieku dzieci i tańczyliśmy w rytm naszych ulubionych piosenek. Z wróżb dowiedzieliśmy się, kim zostaniemy jak będziemy dorośli – okazało się, że będą wśród nas lekarze,weterynarze, nauczyciele, piosenkarze,fryzjerzy i aktorzy.

Po zabawach w swoich salach udaliśmy się do małej sali gimnastycznej, gdzie wszystkie grupy przedszkolaków mogły wspólnie tańczyć i bawić się.

W trakcie zabawy mieliśmy możliwość zakupu ciast na Kiermaszu dla Asi, przygotowanych przez rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie. Ten dzień w przedszkolu był bardzo udany.

Do domu zabraliśmy ze sobą swoje „andrzejkowe przepowiednie”, by pochwalić się nimi rodzicom i rodzeństwu. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

GALERIA – KLIK, KLIK, KLIK

Wychowawczynie przedszkola

 655 total views,  1 views today