Igrzyska Sportowe Klas I-III

Sport jest jedną z podstawowych aktywności życiowych człowieka. Zajęcia sportowe mają korzystny wpływ na wszechstronny rozwój organizmu młodego człowieka. W związku z chęcią szerzenia potrzeby aktywnego spędzania czasu wolnego, integracji i poprawienia kondycji uczniów, 15 czerwca w naszej szkole odbyły się Igrzyska Sportowe Klas I-III.

Igrzyska rozpoczęła i zakończyła wicedyrektor szkoły pani Danuta Bielecka. Po części oficjalnej nastąpiła rozgrzewka klas z wychowawcami. Potem odbyły się wyścigi rzędów pomiędzy klasami równoległymi. Po wyścigach chętni uczniowie klas I-III rywalizowali w skokach na skakance. Przeciąganie liny było jedną z najbardziej wyczekiwanych konkurencji.

Po rywalizacji zespołowej, rozpoczęła się rywalizacja indywidualna pomiędzy uczniami. Nagrodą dla najlepszych sportowców były medale: złoty, srebrny i brązowy. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:

– rzut piłeczką tenisową;
– bieg na 60 m (klasy I-II)
– bieg na 100 m (klasy III)
– bieg na długim dystansie (240m).

Na zakończenie Igrzysk gospodarze klas odebrali puchary i dyplomy za uczestnictwo dla wszystkich klas I-III oraz słodycze i sprzęt sportowy. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni medalami i dyplomami.

Pogoda nam dopisała. Zabawa była wspaniała, a rywalizacja pomiędzy zawodnikami fair play. Mamy nadzieje, że tradycja organizacji Igrzysk Sportowych Klas I-III w naszej szkole zostanie z nami na przyszłe lata.

Dziękujemy dzieciom za świetną zabawę, Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w konkursie i wychowawcom za pomoc w czasie imprezy.

Wyniki indywidualne uczniów klas I-III

SKOKI NA SKAKANCE – najlepsi uczniowie

klasy I

Kacper Małecki Ia
Krzysztof Mróz Ia
Lila Ścioch Ib

klasy II

Joanna Łastówka IIa
Emilia Bireta IIa
Maja Rad IIb

klasy III

Lena Gehfeld IIIa
Krzysztof Bierżyński IIIa
Alicja Hatalak IIIb
wyróżnienie: Mateusz Bułas IIIb

RZUT PIŁECZKĄ TENISOWĄ

klasy I

I msc.Giuseppe Guidara Ib
II msc.Jakub Wanago Ib
III msc.Kacper Małecki Ia

klasy II

I msc.Oliwier Nadolny IIa
II msc.Dawid Baranowski IIa
III msc.Kuba Żukowski IIb

klasy III

I msc.Rafał Kukuła IIIa
II msc.Fabian Orłowski IIIa|
III msc.Szymon Kozłowski IIIb

BIEG NA 60m (klasy I i II)

klasy I

I msc.Szymon Sobczyk Ib
II msc.Alicja Brzostek Ib
III msc.Giuseppe Guidara Ib

klasy II

I msc.Dominik Klimowicz IIb
II msc.Joanna Łastówka IIa
III msc.Błażej Żejmo IIa

BIEG na 100m

klasy III

I msc.Krzysztof Bierżyński IIIa
II msc.Alicja Hatalak IIIb
III msc.Fabian Orłowski IIIa

BIEG NA DŁUGIM DYSTANSIE (240m)

klasy I

I msc.Alicja Brzostek Ib
II msc.Szymon Sobczyk Ib
III msc.Sebastian Sock Ia

klasy II

I msc.Kuba Staniszewski IIb
II msc.Joanna Łastówka IIa
III msc.Dominik Klimowicz IIb

klasy III

I msc.Hania Lubera IIIa
II msc.Fabian Orłowski IIIa
III msc.Oliwia Duda IIIa

GALERIA – KLIK

 

Lucyna Pelc, Aneta Pietrzyk, Agnieszka Święta-Łastówka

 

 250 total views,  1 views today