ŚWIĘTO SZKOŁY I PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

20 września, już od czterdziestu jeden lat, jest Świętem Szkoły. Tego właśnie dnia w 1980 r. nasza szkoła otrzymała imię profesora Stanisława Srokowskiego. Aby uczcić to święto, wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na galowo, na godzinach wychowawczych przypomniano sylwetkę naszego patrona, a pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.

Na uroczystym apelu, w którym poza pierwszakami , uczestniczyli ich rodzice, zaproszeni goście, dyrekcja, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i gospodarze pozostałych klas, miało miejsce kilka ważnych wydarzeń.

Na początek uczczono pamięć patrona naszej szkoły poprzez złożenie kwiatów i zapalenie znicza pod Jego portretem, a także przypomnienie najważniejszych wydarzeń z życia prof. Stanisława Srokowskiego.

Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli ślubowanie na sztandar, przyrzekając miedzy innymi „(…) Sumiennie spełniać swoje obowiązki i pracować dla dobra całej społeczności uczniowskiej.(…) Godnie reprezentować szkołę, podtrzymywać tradycje szkoły.(…)”.

Kolejnym punktem był występ pierwszaków. Na początek ich starsi koledzy Michał i Franek z klasy czwartej, sprawdzili, czy można już dopuścić maluchów do pasowania. Pierwszaki musieli udowodnić, że potrafią już recytować wiersze, śpiewać, tańczyć i rozwiązywać zagadki. Dopiero po zaliczeniu wszystkich zadań tego małego „egzaminu” dwudziestu siedmiu uczniów złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar, a następnie zostało uroczyście pasowane przez Panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej im. prof. Stanisława Srokowskiego w Srokowie. Na szczęście Pani Dyrektor do pasowania użyła symbolicznego ołówka, a nie, jak obawiał się Wojtek z Ia, pasa.

Oczywiście były też upominki ufundowane przez dyrekcję i Radę Rodziców, a także każdy uczeń otrzymał swój pierwszy ważny dokument- legitymację szkolną.

Galeria – KLIK

Aneta Milewska
Agnieszka Pelc

 541 total views,  1 views today