Sprzątanie Świata 2021

         „Myślę, więc nie śmiecę” – pod tym hasłem odbyło się tegoroczne „Sprzątanie Świata”. Nasza szkoła również przystąpiła do tej szlachetnej akcji. Uczniowie z klas I-III podjęli działania w dniach 23 i 24 września. Każda wychowawczyni przeprowadziła zajęcia, podczas których przypomniano zasady właściwej segregacji śmieci. Dzieci oglądały różne filmy edukacyjne (np. „Wierszyk o segregowaniu śmieci” , „Odpady-segregacja i recykling”, „Recykling dla dzieci”), z których dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest taka ważna. Poznały lub przypomniały sobie, na czym polega recykling. Zdobytą na zajęciach wiedzę sprawdzały podczas sprzątania okolic szkoły. Wszystkie zebrane śmieci zostały posegregowane i trafiły do odpowiednich pojemników. Na zakończenie każda klasa wykonała plakat promujący selektywną zbiórkę odpadów i konieczność codziennej dbałości o stan naszego środowiska.

          Klasy IV-VIII odbyły zajęcia stacjonarne na lekcjach przyrody i godzinie wychowawczej. Uczniowie segregowali przykładowe śmieci, rozwiązywali zadania grupowe oraz wykonywali plakaty – „Zwierzęta chcą mieszkać w czystym lesie” i „Jak mogę chronić środowisko na co dzień?”. Wszyscy na pewno utwierdzili się w przekonaniu, że należy dbać o środowisko naturalne. Raport z działań w naszej szkole przesłaliśmy do Fundacji Nasza Ziemia- koordynatora Akcji w Polsce.

                                                                                                                              Beata Beyer    Lucyna Pelc

                               GALERIA – KLIK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loading