AKCJA WOLONTARIATU ,,SPRZĄTANIE GROBÓW”

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…”

27 października 2021 roku wolontariusze z naszej szkoły z klasy VII a zorganizowali akcję Sprzątanie grobów. Siedmiu wolontariuszy pod opieką pani Małgorzaty Kowalskiej i Pani Ewy Kozłowskiej-Tatol wybrało się po lekcjach na cmentarz w Srokowie. Młodzież przyszła „uzbrojona” w niezbędny sprzęt i z wielką ochotą przystąpiła do pracy. Sprzątali zapomniane mogiły, grabili liście i posprzątali alejki między grobami. Na końcu uczniowie zapalili na nagrobkach zakupione znicze i kwiaty. Dzięki takiej akcji uczniowie uczą się szacunku dla tradycji i poszanowania miejsc pamięci o naszych zmarłych.

Celem naszej akcji jest nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw patriotycznych, szacunku i wdrażanie do odpowiedniego zachowanie się w miejscach publicznych.

Mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez nasz Szkolny Klub Wolontariatu nigdy nie zaniknie.

autor: Piotr Weryk kl VII A

GALERIA – KLIK

 351 total views,  2 views today