103 Rocznica Odzyskania Niepodległości w naszej szkole

Dzisiaj 10 listopada w nietypowy sposób uczciliśmy w naszej szkole 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godzinie 8.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy na korytarzu szkolnym. Następnie zorganizowaliśmy dla naszych uczniów Niepodległościowy Dzień Sportu. Najmłodsi uczniowie z klas I- III rywalizowali ze sobą w grze „ Dwa ognie”. Klasy IV- VI konkurowały ze sobą w zawodach sprawnościowych, każda klasa wystawiła do zawodów swoją reprezentację. Ścigano się w konkurencjach: bieg szybkościowy, bieg z przeszkodami, wyścigi w czworakowaniu, biegi zadaniowe z przekładaniem piłek, slalom z podbijaniem piłeczki pingpongowej, slalom z prowadzeniem woreczka kijem hokejowym, slalom z toczeniem piłki lekarskiej i najciekawsze- przeciąganie liny. Emocji było, co nie miara i choć to była „zdrowa”, koleżeńska rywalizacja to jeszcze mnie gardło boli od dopingowania młodych sportowców.

Klasyfikacja końcowa : I miejsce klasa IVA, II miejsce klasa VI, III miejsce klasa V i IV miejsce klasa IVB

Każda ekipa wykazała się wspaniałą sportową postawą i wielkim duchem walki! Uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchar, które będą ozdabiać ich klasy.

Klasy VII- VIII rywalizowały ze sobą w zmodyfikowanej wersji piłki ręcznej- drużyna musiała być damsko-męska, a bramka rzucona przez dziewczynę liczyła się za 2 pkt.. Rozgrywki odbyły się w systemie każdy z każdym, co dało 6 meczy. Tu również emocji było, co niemiara, a walka o piłkę i bramki zażarta, ale w duchu fair play.

Klasyfikacja końcowa: I miejsce klasa VIIB, II miejsce klasa VIIIB, III miejsce klasa VIIIA i IV miejsce klasa VIIA. Drużyny także otrzymały pamiątkowe puchary.

Na koniec chcę podziękować wszystkim uczestnikom i wychowawcą klas za zaangażowanie, sportową walkę i wiele wspaniałych emocji.

Podziękowania należą się także panom Adamowi Makarowi i Józefowi Polakowskiemu animatorom sportu w GOK w Srokowie za pomoc przy sędziowaniu i przygotowaniu konkurencji sportowych.

GALERIA – KLIK

 265 total views,  1 views today