22 kwietnia obchodzimy DZIEŃ ZIEMI. Jest to święto, które promuje proekologiczne postawy i uświadamia, że każdy człowiek może mieć wielki wpływ na kondycję naszej Matki Ziemi. W naszej szkole świętowaliśmy w piątek 21 kwietnia.

Każda z klas IV-VIII wykonała transparenty z hasłami ekologicznymi. Należy podziwiać inwencję twórczą i pomysłowość uczniów. Pojawiły się np. następujące hasła:

– Narodzie, pomóż przyrodzie! Góra śmieci Ziemię szpeci! Gdy zniszczymy las- nie będzie nas! Okaż kulturę- chroń naturę! Chcesz planetę uratować- zacznij śmieci segregować! Pakuj śmieci w różne wory- koszy masz już trzy kolory!

Po 3.lekcji rozpoczął się przemarsz klas ulicami Srokowa pod ratusz. Nad naszym bezpieczeństwem czuwały dwa radiowozy policji z Kętrzyna. Przed ratuszem powitaliśmy naszych gości- wójta Gminy Srokowo- Pana M. Olszewskiego, skarbnika gminy- Panią M. Cwalinę, sekretarza gminy – Panią M. Chociełowską, panie z CUS, dyrektora GOK- Pana J.Januszewskiego oraz dyrekcję naszej szkoły – p. K. Andruszkiewicz- Kukułę i pana P. Łastówkę. Następnie uczniowie klasy VIIIa – P. Weryk i R. Hatalak przedstawili informacje o Światowym Dniu Ziemi oraz o ekologii w naszej gminie.

Uczniowie klas IV-VIII przygotowali też pomysły i rozwiązania, które mogą sprawić, by nasza miejscowość była bardziej zielona i atrakcyjna dla mieszkańców i gości. Odczytali je uczniowie kl.VII -G. Kowalska, M. Owczarzak i B.Jednak. W propozycjach znalazły się prośby – o zakup i zamontowanie 4- częściowych koszy do segregacji śmieci wokół Placu Rynkowego, urządzenie skweru z ławeczkami i fontanną w centrum Srokowa, stację naprawczą dla rowerów, zamieszczanie ekoinformacji w Biuletynie Gminnym. Mamy nadzieję na ich realizację.  Następnie uczennica klasy Vb- Kinga Halicka zaprezentowała swój wiersz pt. „Ekologia w moim domu”. Potem ogłosiliśmy zwycięzców konkursów:

a) na ekologicznego lapbooka:

I m.- N. Sapela, L. Cis, M. Kuriata

II m.- D. Kozłowska z B. Burszką

III m.- S. Nadolna, K. Radawiec,D. Baranowski

b) na najciekawsze transpareny:

I m.- klasa VI

II m. – klasa Va

III m.- klasa IVa

WSZYSTKIE POZOSTAŁE KLASY ZDOBYŁY WYRÓŻNIENIE !!! GRATULACJE !!!                               Na tym zakończyliśmy nasze spotkanie i wróciliśmy  do szkoły i na lekcje.

                                            Organizatorzy: Beata Beyer, Katarzyna Szymańska

 

KLIK – DZIEŃ ZIEMI 2023

Loading