W piątek 14 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu, a mówiąc prościej odbyły się lekkoatletyczne zawody sportowe dla uczniów klas IV-VIII. Zawodnicy konkurowali w następujących dyscyplinach: bieg na 60m i 100m, bieg na 300m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, pchnięcie kulą i skok wzwyż. Uczniowie podzieleni zostali na kategorie wiekowe: najmłodsi, czyli czwartoklasiści, średniacy- piąto i szóstoklasiści oraz najstarsi, czyli siódmo i ósmoklasiści. Oczywiście był także podział na dziewczęta i chłopców.

Pierwszą konkurencją po uroczystym otwarciu Dnia Sportu był bieg na dystansie 60m. Z klas czwartych wystartowało tylko dwóch chłopców, pierwsze miejsce zajął Stanisław Senio drugi zameldował się na mecie Krzysztof Mróz. U dziewcząt frekwencja na linii startu była dużo lepsza, bo wystartowało aż 10 zawodniczek. Pierwsze miejsce wywalczyła Agata Łojko, drugie Alicja Brzostek i trzecie Wiktoria Żuk.

W kategorii średniaków dziewcząt wystartowało aż 14 zawodniczek. Pierwsze miejsce wywalczyła Maja Rad, drugie Joanna Łastówka i trzecie Aleksandra Wróbel. I w tej kategorii chłopcy ustąpili dziewczętom. Na starcie pojawiło się tylko 4 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Dawid Baranowski, drugie Adam Januszewski i trzecie Szymon Niewierowski.

Starsza grupa maiła do przebiegnięcia 100m. W kategorii dziewcząt wystartowały tylko dwie zawodniczki, pierwsze miejsce zajęła Anita Król, a drugie Aleksandra Bach. W kategorii chłopców najlepszy czas uzyskał Alan Karpiuk, drugi czas należał do Bartka Jednaka a trzeci Konrada Marcinka.

Drugą konkurencja był rzut piłeczką palantową. W kategorii czwartoklasistów wśród dziewcząt najdalej rzuciła piłeczkę Natalia Kiełbasa, drugie miejsce zajęła Emilka Mrówka a trzecie miejsce zajęła Marika Góral. W śród chłopców na pierwszym zajął Kacper Małecki, drugi Michał Stanik, a trzecie Dawid Król.

W kategorii średniaków najdalej rzuciła Barbara Burszka, drugie miejsce przypadło Klaudii Grochowskiej, a trzecie Hannie Kuriacie. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Jakub Staniszewski, drugie miejsce Oliwier Nadolny a trzecie Franciszek Kukuła.

Wśród najstarszych chłopców najdalej rzucił piłeczkę Maciej Boguta, drugie miejsce zajął Konrad Marcinek, a trzecie Piotr Górecki. W kategorii dziewcząt wystartowała jedynie Maja Brzostek, która rzuciła piłeczkę na odległość 33, 5 metra zdobywając tym samym złoty medal.

Następny był bieg na 300 metrów, z najmłodszych chłopców wystartował tylko Sebastian Sock, który uzyskał czas 56,92 s. i zdobył złoty medal. Natomiast w kategorii dziewcząt rywalizowały trzy zawodniczki. Na mecie pierwsza zameldowała się Alicja Brzostek, drugie miejsce zajęła Malwina Jankowska, a trzecie Wiktoria Kryk.

W grupie średniej także rywalizowały trzy dziewczyny, jako pierwsza pojawiła się na mecie Hanna Lubera, drugą pozycję zajęła Joanna Łastówka a trzecie miejsce przypadło Arinie Karpenko. Trójka chłopców tak podzieliła między siebie miejsca: 1. Oliwier Nadolny, 2. Michał Stelmach, 3. Szymon Niewierowski.

W najstarszej grupie wystartowali tylko chłopcy, a kolejność była następująca: 1. Alan Karpiuk, 2. Kacper Biernacki, 3. Szymon Gontarczyk.

W pchnięciu kulą w kategorii najmłodszej dziewczęta zajęły następujące miejsca: 1. Maja Pociato, 2.Zuzanna Aftyka, 3.Wiktoria Przespolewska, zaś u chłopców najdalej pchnął kulę Sebastian Sock, drugi był Filip Ulążka, a trzeci Andrzej Zabłotny.

W kategorii 5i6 klas w pchnięciu kulą najlepsza okazała się Natalia Prawecka, drugie miejsce przypadło Barbarze Burszce, a trzecie Klaudii Grochowskiej.

W najstarszej grupie pchnąć kulą odważyła się tylko Kalina Workun, walcząc sama ze sobą uzyskała wynik 5,18m zdobywając złoty medal. U chłopców frekwencja była dużo lepsza -6 zawodników- najlepszym kulomiotem okazał się Maciej Boguta, drugie miejsce przypadło Dominikowi Hatalakowi, a trzecie Michałowi Kuriacie.

W skoku w dal spośród piątki czwartoklasistek najlepsza okazała się Wiktoria Żuk, drugie miejsce zajęła Emilia Mrówka, a trzecie Julia Rutkowska. Chłopców reprezentowała jedynie dwójka zawodników, pierwsze miejsce zajął Krzysztof Mróz, a drugie Andrzej Zabłotny.

Wśród średniaczek pierwsze miejsce przypadło Alicji Hatalak, drugie Mai Rad, a trzecie Darii Kozłowskiej. A wśród chłopców najdalej skoczył Krzysztof Bierżyński, drugi był Olaf Olszewski, a trzeci Piotr Wiezorek.

Grupę najstarszą obsadzili tylko chłopcy i miejsca na podium wyglądały następująco: 1.Łukasz Szumlański, 2. Szymon Gontarczyk, 3. Bartosz Dziadoń.

Ostatnią konkurencją był skok wzwyż. Dwóch chłopców z grupy najmłodszej walczyło o to, kto skoczy najwyżej tę rywalizację wygrał Kacper Małecki drugie miejsce przypadło Stanisławowi Senio. Z pośród dziewczynek najlepsza okazała się Wiktoria Kryk, drugie miejsce zajęła Julia Rutkowska, a trzecie Lena Darmofał.

W grupie średniej pierwsze miejsce zajęła Hanna Lubera, drugie Hanna Kuriata, a trzecie Aleksandra Wróbel. Wśród chłopców najwyżej skoczył Michał Stelmach, drugi był Dawid Baranowski, a trzeci Piotr Wiezrek.

W najstarszej grupie dziewcząt tyko jedna zawodniczka podjęła walkę sama ze sobą, uzyskując wynik 125 cm i zdobyła złoty medal, zawodniczką tą była Maja Brzostek. Wśród chłopców najwyżej skaczącym okazał się Bartosz Jednak, drugie miejsce przypadło Dawidowi Modzelanowi, a trzecie Arturowi Rutkowskiemu.

Na zakończenie tego pełnego emocji i pięknej sportowej rywalizacji Dnia Sportu nastąpiło wręczenie medali dla najlepszych lekkoatletów w naszej szkole. Dekoracji dokonały pani Dyrektor Karolina Andruszkiewicz i panie wicedyrektor Ewa Kozłowska –Tatol.

Na końcu chce bardzo podziękować wszystkim zawodnikom za wspaniałą walkę i postawę fair play, a kibicom za cudowny doping. Wielkie podziękowania należą się także animatorom sportu z GOK w Srokowie, panom Józefowi Polakowskiemu i Adamowi Makarowi za sędziowanie i wielką pomoc przy organizacji szkolnego Dnia Sportu.

Organizatorzy:

Piotr Łastówka

Cezary Boroch

Loading