W czerwcu zakończyły się zajęcia „Ptaki wokół nas” w ramach projektu „Młodzi Kreatywni”. Na zajęcia uczęszczali uczniowie z klasy VIIIa, VIIIb oraz VII. Głównym celem było poznawanie i rozpoznawanie ptaków oraz rozwijanie kreatywności i współpracy. Realizowaliśmy różnorodne  tematy związane z przyrodą, np.:

– czarne ptaki wokół nas czyli o krukowatych,

– polskie sowy i sówki,

– dzikie kaczki czyli nie tylko krzyżówka,

– drzewa liściaste i iglaste wokół nas,

– różnorodność biologiczna w Polsce,

– jak możemy chronić środowisko na co dzień?

– wizyta w gminnej oczyszczalni ścieków,

– wizyta w Leśnej Szkole.

Pracowaliśmy w grupach, rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy, poznawaliśmy głosy ptaków i obserwowaliśmy ptaki w terenie. Za swoje zaangażowanie wszyscy uczestnicy zasługują na pochwałę 🙂 

Beata Beyer

Loading