Z niecierpliwością czekaliśmy na ten moment i wreszcie nadszedł!
12 kwietnia 2024 r. – piątek, zbliża się godzina 9.00.
Z radością witamy przedstawicieli szkół z powiatu kętrzyńskiego.
Wszyscy, to fani świetnej gry Rummikub, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. W niepozornym pudełku schowana jest cała masa pozytywnych emocji, przyjaznej rywalizacji i dobrej zabawy. Dynamiczna rozgrywka, strategiczne podejście i nieprzewidywalne zwroty akcji sprawiają, że jest to coś, co młodzi uwielbiają.

Hmm, czyli czas połączyć zabawę z nauką kreatywnego myślenia, współpracy i strategii oraz przewidywania konsekwencji podejmowanych przez siebie działań. Te umiejętności będą procentowały w dorosłym życiu. Jeśli dodamy jeszcze nutkę pozytywnej rywalizacji i współzawodnictwa, otrzymamy nowoczesną, efektywną i przyjazną młodym formę uczenia się wzajemnie od siebie, która zaowocuje umiejętnością pracy w zespole.

Uwaga, uwaga.
Lista uczestników sprawdzona? Tak!
Wszyscy gotowi? Tak!
Zatem zaczynamy I Powiatowy Turniej Rummikub w naszej szkole! Tak, tak w naszej 🙂 
Pani Dyrektor Karolina Andruszkiewicz-Kukuła powitała wszystkich uczestników turnieju, życząc dobrej zabawy. Mieli oni okazję zaprezentować swoje umiejętności przewidywania, planowania -zwłaszcza etap manipulacji, różne taktyki rozwiązywania problemów pod wpływem presji czasu. Atmosfera była niesamowita, pełna skupienia, ale nie brakowało też radości z gry i współzawodnictwa. Każda rozgrywka była pełna zwrotów akcji, a rywalizacja trwała do samego końca. Po finałowych zmaganiach mogliśmy ogłosić ostateczne wyniki i przedstawić,  kto został Powiatowym Mistrzem Rummikub.
Miło nam poinformować, że 

Powiatowym Mistrzem Rummikub
została
Iga Suwezda
uczennica Szkoły Podstawowej
Zasłużonych dla Warmii i Mazur w Garbnie
opiekun pani Agnieszka Liman

II miejsce
zdobył
Oliwier Iwanowski
uczeń Szkoły Podstawowej
Zasłużonych dla Warmii i Mazur w Garbnie
opiekun pani Agnieszka Liman

III miejsce
zdobyła
Barbara Burszka
uczennica Szkoły Podstawowej
prof. Stanisława Srokowskiego w Srokowie
opiekun pani Beata Kozłowska

IV miejsce
zdobyła
Magdalena Błażewicz
uczennica Szkoły Podstawowej
w Windzie
opiekun pani Ewa Poniatowska

Laureaci otrzymali z rąk Pani Dyrektor puchary, dyplomy i nagrody, a pozostali dyplomy uznania.  Mamy nadzieję, że Iga z dumą będzie nosiła koszulkę z napisem Mistrz Rummikub jest tylko jeden!:) Wszyscy otrzymali upominki, które będą miłym wspomnieniem tego turnieju. Opiekunowie laureatów otrzymali dyplomy podziękowania oraz pamiątki od Gminy Srokowo.
Czas między rundami umilały uczestnikom turnieju: Lena Chociełowska i Asia Łastówka, laureatki X Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku, które wykonały swoje nagrodzone utwory. Koło Gospodyń Wiejskich w Srokowie zadbało o pyszności, które dodawały sił uczestnikom turnieju:) Autorem relacji fotograficznej z turnieju był pan Wojciech Jasionowicz, a o nagłośnienie i multimedia zadbał pan Cezary Boroch.

Serdecznie dziękujemy Staroście  Kętrzyńskimu, który objął Patronatem – zorganizowany przez nas – I Powiatowy Turniej Rummikub.

Pięknie dziękujemy sponsorom wydarzenia:
Szkole Podstawowej im. prof. Stanisława Srokowskiego w Srokowie,
Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Srokowie,
Gminie Srokowo,
Nadleśnictwu Srokowo,
Kołu Gospodyń Wiejskich w Srokowie,
Darczyńcom indywidualnym.

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu: Daria Kozłowska, Maja Rad, Franciszek Kukuła i Wojciech Rosa, wsparli organizatorów w przeprowadzeniu turnieju. Na Was zawsze można liczyć. Brawo Wy:) Wszystkim sponsorom, wolontariuszom, koleżankom i kolegom dziękujemy za wsparcie naszych działań, które przyczyniły się, by ten turniej był ważnym i ciekawym wydarzeniem.
Organizatorkami turnieju były panie: Beata Kozłowska, Danuta Mudryk i Karolina Senio.

                                     Danuta Mudryk

                                                                                                                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loading