Dziś, 17 czerwca br., klasa VIa miała nietypową lekcję z edukacji ekologicznej. Wzięliśmy udział w uruchomieniu Mazurskiego Punktu Elektroodpadów. Jest to pojemnik do zbierania małych elektroodpadów takich, jak:

  • zużyte baterie,
  • płyty CD/DVD,
  • żarówki ledy,
  • zakrętki plastikowe,
  • stare telefony, myszki, piloty
  • inna drobna elektronika.                                                                                                                                                                                                                                                  Pojemnik zamontowano z funduszu Mazurskiego Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami w Giżycku. Gdzie go znajdziecie? Na ul. Lipowej  przy śmietnikach do segregacji śmieci. Jak go używamy? Pojemnik jest wyposażony  w 7 tuneli. Każdy z nich posiada swój otwór wrzutowy oznaczony symbolem, na jakie elektroodpady jest przeznaczony. Czy to działa? Tak! Przetestowaliśmy go wrzucając przykładowe elektrośmieci. Wraz z nami wrzucała Pani Katarzyna Sadowska, wójt Gminy Srokowo oraz Pani Dorota Duda z Urzędu Gminy.
  • Zachęcamy do korzystania z punktu elektroodpadów. Od dziś segregacja drobnych elektrośmieci jest taka prosta!
  • Aha, nie odrywajcie na siłę zakrętek od plastikowych butelek czy kartonów. One celowo są przymocowane cienkim paskiem, to nowość!  Najlepiej zakrętki wyrzucać w komplecie z całą butelką do żółtych kontenerów.  Nakrętki są jednym z najczęściej spotykanych odpadów. Mocowanie nakrętek na stałe do butelek zwiększa szanse na ich odzyskanie i recykling.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Beata Beyer

Loading