Pierwszy wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów szkoły odbył się w środę 19 czerwca 2024 r. na przerwie pomiędzy piątą, a szóstą lekcją, na pierwszym piętrze korytarza szkolnego. Wyboru prac dokonał nauczyciel plastyki w szkole, a zarazem pomysłodawca przedsięwzięcia jakim jest Szkolna Galeria Plastyki.
Wśród wielu uczniów i nauczycieli swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Karolina Andruszkiewicz-Kukuła Dyrektor Szkoły, która swoją osobą wniosła bardzo dużo pozytywnej energii do tego projektu. Wsparła go wszystkimi dostępnymi środkami, a zapłatą ze strony uczniów było liczne przybycie, zainteresowanie i duma na twarzach wystawiających uczniów. Dla nich to pierwszy wernisaż i wystawa zbiorowa w życiu, ale jestem przekonany, że nie ostatnia.
Jako nauczyciel plastyki i Kurator wystawy w Szkolnej Galerii Plastyki chcę wszystkim uczniom podziękować za całoroczną twórczą pracę na lekcjach i pogratulować wspaniałych prac. Dziękuję także kadrze pedagogicznej za zainteresowanie, przybycie, cierpliwość i pomoc. Zobaczyliśmy piękne prace plastyczne, wykonane przez Was młodzi artyści. Jestem przekonany, że Wasze prace pobudziły poczucie piękna drzemiące w Nas wszystkich.
Jestem z Was niezwykle dumny i życzę Wam wszystkim wielu sukcesów artystycznych i dalszej szlachetnej pracy twórczej na lekcjach plastyki w szkole oraz pielęgnowania własnych pasji artystycznych.

Wojciech Jasionowicz

Loading