Szkolny konkurs SUPER UMYSŁ jest podsumowaniem projektu edukacyjnego MYŚLĘ-DZIAŁAM-ODKRYWAM, który realizowany był od października 2023 r. do czerwca 2024 r. w klasie IVa, IVb i VIII i miał na celu aktywizację uczniów, zwiększenie ich motywacji i zainteresowania nauką z wykorzystaniem odpowiednio dobranych, nowoczesnych, efektywnych i przyjaznych młodym narzędzi, tak aby matematyka była dla nich przygodą i radosnym odkrywaniem, bo młodzi najintensywniej uczą się wtedy, gdy zapominają, że to robią.

Konkurs składał się z pięciu konkurencji: Enigma (pięć kart konkursowych), oraz przygotowanych w aplikacji TestPortal czterech testów online: Wyzwania Logicznego Myślenia, Super-Umysł, Super-Mix, Prawda-Fałsz (testy zamieszczone są na stronie https://matematykaprzyjazna.pl/ autorki projektu. Uczniowie mogli sprawdzić się w ciekawych, nieszablonowych zadaniach, które ukazywały zastosowanie matematyki w różnych dziedzinach życia oraz rozwijać umiejętność logicznego myślenia.

Wyniki konkursu Super Umysł:
I miejsce i tytuł Super Umysł otrzymała uczennica klasy 8 Lena Chociełowska
II miejsce Michał Owczarzak
III miejsce Jakub Filipiak

I miejsce i tytuł Super Umysł otrzymał uczeń klasy 4a Krzysztof Mróz
II miejsce Emilia Mrówka
III miejsce Kacper Małecki

I miejsce i tytuł Super Umysł otrzymała uczennica klasy 4b Wiktoria Żuk
II miejsce Szymon Sobczyk
III miejsce Alicja Brzostek

Brawo dla zwycięzców i wszystkich uczestników projektu. Brawo WY:)
Uczniowie otrzymali 17 czerwca z rąk Pani Dyrektor i  Pani Wicedyrektor dyplomy i nagrody ufundowane przez autorkę projektu.

                                                                                                                                                                       Danuta Mudryk

Loading