Dnia 18 maja 2022r. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Biskupcu obchodziło „30 lat drogi do wolności”.

 Celem przedsięwzięcia jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei godności, uwrażliwienie na godność drugiego człowieka jak i godność własną, poszanowanie jej i respektowanie.

 Wśród  gości zaproszonych znalazła się nasza Szkoła, którą reprezentowała Pani Agata Wojnowska i Pani Ewa Kozłowska -Tatol.

 Honorowy Patronat  Dnia Godności to Minister Rodziny i Polityki Społecznej – Marlena  Maląg.

  Uroczystości rozpoczęły się na Placu Wolności, gdzie powitano zaproszonych gości.

 Następnie przez ulice miasta przeszedł barwny korowód osób z niepełnosprawnościami, zaproszonych gości i mieszkańców Biskupca. Pochód zakończył się w placówce prowadzonej przez inicjatora przedsięwzięcia – Polskie Stowarzyszenie  na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu – Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Zawodowe

przy ul. Żółkiewskiego. Tu odbyło się uroczyste  otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Biskupcu. Tutaj został zorganizowany integracyjny piknik urozmaicony występami artystycznymi osób z niepełnosprawnością i wystawą prac.

To wyjątkowy dzień dla wszystkich osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin.

                                                                                      Szkolny Klub Wolontariatu

Loading