W ramach Dni Rodziny zorganizowano w naszej szkole imprezy czytelnicze pod wspólnym hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Miały one na celu wzmacnianie więzi rodzinnych, promowanie czytelnictwa oraz budowanie pozytywnych relacji między osobami w różnym wieku.
Pierwsze spotkanie odbyło się 17.05.2022 r. w Bibliotece Gminnej
w Srokowie. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy I a i I b. Pani Katarzyna Siedlecka przygotowała „Seniorski dubbing, czyli międzypokoleniowe czytanie”. Członkowie Rady Seniorów czytali utwory Marii Konopnickiej („Na jagody”) oraz Barbary Supeł („Babcia”, „Dziadek”). Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich utworów, następnie z przyjemnością poczęstowali się pysznymi owocami.

Kolejna uroczystość, „Rodzinne spotkanie z książką”, miała miejsce w naszej szkole. Zaprosiliśmy na nią rodziców oraz członków Rady Seniorów. Dzieci z klasy II a przygotowały przedstawienia na podstawie znanych baśni („Trzy świnki”, „Czerwony Kapturek”) i piosenki. Uczniowie klasy IV b recytowali wiersze i czytali fragmenty książek z czasów szkolnych rodziców i dziadków. Zadaniem naszych gości było odgadnięcie tytułów prezentowanych utworów.
Na zakończenie przygotowano słodki poczęstunek.

Wszyscy uczestnicy spotkania świetnie się bawili. Ta forma promowania czytelnictwa podobała się dzieciom i dorosłym. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym odbędzie się podobna uroczystość.

Anna Stasińska, Daria Oryńczak

Galeria 1 – KLIK
Galeria 2 – KLIK

Loading