W czwartek 26 maja 2022 roku pojechaliśmy na półdniową wycieczkę klasową do Kętrzyna. Wspólnie z nami w wycieczce uczestniczyli opiekunowie: nasza wychowawczyni Pani Martyna Pawłusewicz oraz Pani Katarzyna Jędrzejewska.
Wyjechaliśmy autobusem sprzed budynku naszej szkoły o godzinie ósmej rano. Podróż do Kętrzyna minęła bardzo szybko.
Zaplanowaliśmy questing oraz wizytę na Zamku z lekcją muzealną.
Naszym pierwszym przystankiem był Plac Piłsudskiego 1 przy Ratuszu Miejskim w Kętrzynie, z którego rozpoczęliśmy grę terenową, aby odkryć Kryminalną Przeszłość Kętrzyna. Uważnie czytaliśmy wskazówki umieszczone na mapie i rozwiązywaliśmy zagadki. Zebrane odpowiedzi zaprowadziły nas do skrzyni, w której znajdował się skarb. Jaki? Nie zdradzimy. O tym przekonasz się sam kierując się informacjami zawartymi w wierszowankach zawartych w Questcie.
Następnie udaliśmy się do kętrzyńskiego zamku, w którym funkcjonuje Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna. W Muzeum gromadzone są zbiory związane przede wszystkim z historią miasta i regionu. Dużą ich część stanowią eksponaty z dziedziny sztuki, rzemiosła artystycznego, historii. Obejrzeliśmy znajdującą się tam prezentację multimedialną o historii miasta, a później uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, na której wysłuchaliśmy ciekawostek o Mazurach.
Po zrealizowaniu planu wycieczki, wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. W drodze do Srokowa słuchaliśmy muzyki i rozmawialiśmy o planach wakacyjnych.
Wycieczka bardzo nam się podobała. Wróciłyśmy do domu szczęśliwi i pełni wrażeń. Kolejnym razem chcielibyśmy pojechać na dłużej.

                                                                                                Lena Chociełowska klasa VI

Autorem zdjęcia zamku w Kętrzynie jest Jarek Kowalski z  http://www.szalonewalizki.pl

                     Wycieczka do Kętrzyna – zdjęcia

Loading