Wrzesień to czas zbiorów i wytężonej pracy na polach, działkach, w sadach i ogrodach. My postanowiłyśmy wykorzystać ten czas na zorganizowanie spotkania integracyjnego, w czasie którego połączymy pracę z zabawą.

15 września po południu spotkaliśmy się z naszymi uczniami i ich rodzicami w gospodarstwie państwa Hatalak w Kosakowie. Byłyśmy mile zaskoczone niemal stuprocentową obecnością dzieci i liczną grupą rodziców, którzy zorganizowali się i dowieźli swoje pociechy.

Po sprawdzeniu obecności udaliśmy się na pole, na którym czekały już na nas wykopane ziemniaki. Dzieci ochoczo zabrały się do ich zbierania. Gospodarze zadbali o worki, a rodzice dzielnie wspierali w pracy swoje dzieci. Praca szła nam sprawnie i towarzyszyły jej rozmowy, wspomnienia i zabawy. Dzieci już na polu planowały, co można zrobić z zebranych ziemniaków.

Kiedy wykopane ziemniaki zostały wyzbierane czekało już na nas ognisko (a nawet dwa). Każdy mógł upiec sobie kiełbaskę, chleb lub pianki, a do żaru zostały wrzucone najdorodniejsze ziemniaki.

W międzyczasie dzieci mogły do woli wybiegać się po polu, były zabawy, gra w piłkę,

 a nawet próby gry w rugby, której z lubością oddawali się chłopcy.

Na koniec oczywiście zostało to, co najlepsze – PIECZONE W OGNISKU ZIEMNIAKI. Niektóre dzieci przyznały, że pierwszy raz brały udział w wykopkach i próbowały pieczonych ziemniaków. Dlatego od razu umówiliśmy się z gospodarzami na przyszłoroczne wykopki.

                                                                                                                 Aneta Milewska

                                                                                                                  Agnieszka Pelc

Święto pieczonego ziemniaka w klasach II

Loading