Każdego roku, 5 grudnia obchodzone jest Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy – ludzi, którzy niosą pomoc oraz wspierają różnego rodzaju inicjatywy i organizacje. Z tego powodu Szkolny Klub Wolontariuszy wraz z opiekunami  zorganizował uroczystość szkolną pod hasłem:

     „Każdy z nas ma coś cennego, dar, którym może podzielić się z innymi „

Wolontariusze z naszej szkoły tego dnia zapoznali najmłodszych kolegów i koleżanki z ideą niesienia pomocy i pracą na rzecz wolontariatu. Z tej okazji życzyli również wszystkim Wolontariuszom, aby radość tych, którym pomagają, mobilizowała  ich do dalszej pracy.

 W naszej szkole  w ramach obchodów Dnia Wolontariusza miał miejsce również kiermasz wypieków. Można było kupić przeróżne ciasta i babeczki. Wypieki sprzedawane były na przerwach. Nauczyciele, pracownicy, uczniowie i rodzice z chęcią kupowali słodkości. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dla uczniów, absolwentów naszej szkoły, a także uchodźców z Ukrainy mieszkających w szkole w Solance.

Największe podziękowania należą się naszym Rodzicom, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu  –  upiekli przepyszne ciasta .

Dziękujemy za Wasze otwarte serca!

                                                                                   Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Opiekunami

 

Loading