W dniu 6.03.2023 r. wolontariusze z klas V, VII, VIII a i b wraz z koordynatorami Szkolnego Klubu Wolontariatu – Panią Małgosią i Ewą  udali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej  w Kętrzynie.

  Celem spotkania była integracja międzypokoleniowa, zwrócenie uwagi wśród młodych osób na potrzeby osób starszych, wzrost empatii i postawy aktywnej poprzez działania wolontariatu na rzecz seniorów.

Aby umilić im czas, przygotowaliśmy krótki program artystyczny – przedstawienie – „Rzepka”.

Następnie seniorzy mogli posłuchać nastrojowych piosenek harcerskich, turystycznych i biesiadnych.

Wolontariusze przygotowali własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet i Mężczyzn, którymi podczas spotkania obdarowali mieszkańców. Uczniowie poczęstowali również wszystkich podopiecznych Domu słodkościami, które sami przygotowali na zajęciach pozalekcyjnych.

Uczniowie mieli też okazję przebywać w pracowni terapii zajęciowej,  gdzie podziwiali pięknie wykonane prace przez Seniorów.

 Mamy nadzieję, że dzięki naszym odwiedzinom Seniorzy poczuli, że jest ktoś, kto o nich pamięta.

Czas spędzony w gronie Seniorów upłynął w ciepłej, radosnej i serdecznej atmosferze.

 Międzypokoleniowe działania pokazują, że jesteśmy dla siebie potrzebni, a nasze kontakty mogą przynieść wiele obopólnej radości. Propagowany w ten sposób wolontariat sprzyja tworzeniu sieci pomocy wzajemnej.

 Dziękujemy Paniom: Ewelinie, Ewie i Pani Dyrektor Marcie za miłe przyjęcie naszych wolontariuszy,  za współpracę i zorganizowanie tego spotkania.

Z całą pewnością będziemy kontynuować tę bezcenną znajomość.

                                                                                                 Szkolny Klub Wolontariatu

Loading