W piątek 31 marca 2023 roku srokowscy wolontariusze wraz z paniami Ewą, Małgosią i Agatą odwiedzili Ośrodek Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu.

Podczas wyjazdu młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania placówki oraz specyfiki prowadzonych tam zajęć , a także przekonać się, że osoby niepełnosprawne mogą i chcą  bawić się i spotykać z innymi.

   Uczniowie  wzbogacili swą wiedzę podczas spotkania, gdzie zostali zapoznani z praktycznym działaniem sprzętów, pomocy dydaktycznych m.in. do rehabilitacji oraz gabinetów przeznaczonych  na indywidualne terapie.

Pani Dyrektor Iwona prowadząca placówkę podzieliła się swoim doświadczeniem, refleksjami związanymi z pracą  z dziećmi niepełnosprawnymi .

Wolontariusze przedstawili licznie zebranym dzieciom oraz ich opiekunom , przygotowane na zajęciach kółka teatralnego widowisko „Rzepka” oraz repertuar  muzyczny  przy dźwiękach gitary i ukulele.

Żywa reakcja oglądających i gromkie brawa świadczyły o tym, że repertuar wszystkim zebranym bardzo się podobał.

Zdobyte przez uczniów doświadczenia podczas wizyty w ośrodku wzbudziły głębokie refleksje na temat tolerancji, niepełnosprawności i poruszyły nasze serca.

                                                   Szkolny Klub Wolontariatu

 

Loading