W czwartek 27 kwietnia 2023 r. odbył Powiatowy Finał Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej tradycyjnie składał się z czterech konkurencji: 1 – test z przepisów ruchu drogowego
2 –  jazda po miasteczku ruchu drogowego
3 – jazda po torze przeszkód
4 – pierwsza pomoc przedmedyczna.

Naszą szkołę reprezentowali:

Grupa I (rocznik 2010 i młodsi)
Maja Brzostek – kl. VI
Anita Król – kl. VI
Dawid Gościński – kl. VI
Dawid Modzelan – kl. VI

Grupa II (rocznik 2009 i starsi)
Bratosz Jednak – kl. VII
Alan Karpiuk – kl. VII
Michał Rozicki – kl. VA

Obie drużyny stanęły na podium. Grupa młodsza zajęła I miejsce i awansowała do Finału Wojewódzkiego. Grupa starsza zajęła III miejsce w swojej kategorii. Rywalizacja była bardzo wyrównana (co można zobaczyć w galerii w tabeli wyników). W konkurencji udzielania pierwszej pomocy wszystkie drużyny uzyskały wysokie wyniki punktowe. Nasi zawodnicy dobre przygotowanie zawdzięczają pani Honoracie Flis, która poprowadziła ćwiczenia w tej dziedzinie, za co bardzo serdecznie dziękujemy i liczymy na wsparcie przed finałem wojewódzkim.

Jazda po miasteczku ruchu drogowego również była bardzo wyrównana. O wyniku decydowała najmniejsza liczba błędów oraz czas przejazdu. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie. Jeszcze lepiej wypadła jazda po torze przeszkód  – dwa I  miejsca. Rozstrzygające znaczenie, w przypadku grupy starszej,  miały wyniki testów wiedzy z przepisów ruchu drogowego. One zadecydowały o zajęciu ostatecznie trzeciego miejsca.

Gratulujemy zawodnikom i liczymy, że nadal będą pełni chęci oraz zaangażowania, jak było obecnie.

Trzymajcie kciuki za naszą młodszą reprezentację 17 maja w Finale Wojewódzkim w Barcxzewie!!!

Opiekun drużyn
Jarosław Andrulonis

GALERIA – KLIK

Loading