Projekt „Szkoła na medal” czyli sportowa wiosna w naszej szkole w roku szkolnym 2022/23.

W ramach projektu „Szkoła na medal” nasi uczniowie wzięli udział w szeregu imprez sportowych. Zmagania zaczęły się od turnieju piłki nożnej, który rozgrywał się w dniach od 12 do 19 maja. W turnieju piłki nożnej wzięli udział uczniowie klas IV-VIII, zostali oni podzielni na dwie grupy. Grupę młodszą stanowili uczniowie klas IVa, IVb, Va i Vb, w  grupie starszej rywalizowały ze sobą klasy VI, VII, VIIIa i VIIIb.  Mecze odbywały się na boisku Orlik i obfitowały w wiele emocjonujących akcji i wspaniałych bramek. W grupie młodszej wielką niespodziankę sprawili uczniowie klasy IVa pokonując wszystkich swoich rywali, drugie miejsce przypadło klasie IVb, trzecie klasie Vb a czwarte zajęła klasa IVa. Oto wyniki meczów: IVa-IVb ( 8-5),   IVa-Va  ( 9-0),   IVa- Vb  (7-2),  IVb- Va  (7-2) , VIb- Vb (7-1),   Va-Vb (1-2)

W grupie starszej obyło się bez niespodzianek, VIII b ograła wszystkich swoich rywali zajmując pierwszą lokatę, drugie miejsce zajęli zawodnicy z klasy VII, trzecie miejsce klasa VIII a i czwarte miejsce klasa VI.  Oto wyniki meczów: VIIIb- VIIIa ( 12- 1),  VIIIb- VII  (8-4),  VIIIb- VI (12-1),  VII-VIIIa  (8-1),  VII-VI  (16-0) i VIIIa-VI  (14-1)

Po piłce nożnej przyszedł czas na rywalizację w siatkówce. Mecze odbywały się w dniach od 29 maja do 2 czerwca. W tym turnieju również wzięli udział uczniowie klas IV-VIII i tu także zastosowaliśmy podział na grupę młodszą (klasy IV i V) i grupę starszą (klasy VI-VIII).Mecze odbywały się na szkolnej sali gimnastycznej i rozgrywane były do dwóch wygranych setów.  Nasi uczniowie i tym razem dostarczyli nam wielu emocji zaciekle rywalizując, ale zawsze w duchu „fair play”. Klasyfikacja końcowa wypadła następująco:

Grupa młodsza-Komisja sędziowska postanowiła przyznać I miejsce ex aequo klasy IVb i Vb drugie miejsce również ex aequo klasy IVa i Va. Sędziowie zdecydowali się na taki podział miejsc ze względu na wielkie zaangażowanie młodych siatkarzy. A oto wyniki meczów: IVa- IVb (0-2) IVa-Va(2-1) , IVa-Vb (0-2), IVb- Va (0-2), IVb- Vb  (2-1) i Va-Vb (2-0)

W grupie starszej znów najlepsza okazała się klasa VIIIb pokonując wszystkich swoich rywali, drugie miejsce zajęła klasa VII, trzecie klasa VIIIa a czwarte klasa VI. Oto wyniki meczów: VIIIb-VIIIa (2-0),  VIIIb- VII (2-1), VIIIb – VI (2-0), VIIIa-VII (1-2),  VIIIa-VI (2-0) i  VII-VI (2-0). Mecze siatkówki sędziowali nauczyciele – Pan Cezary Boroch, koordynator projektu i Pan Piotr Łastówka, wicedyrektor szkoły.

15 czerwca również w ramach projektu odbyły się Igrzyska Sportowe dla klas I-III. Wszyscy uczniowie klas młodszych brali aktywny udział konkurencjach sportowych oraz pląsach zabawach w rytmach muzyki. W sportowych zmaganiach dzieci sprawdziły swe umiejętności w rzutach do celu, kręceniu hula-hop, strzałach do bramki, skokach przez skakanki oraz przeciąganiu liny. Całe igrzyska potraktowane i nastawione były na dobrą zabawę oraz relaks z małą dawką rywalizacji. Każda klasa otrzymała nagrodę i dyplom. W indywidualnych konkurencjach mistrzowie klas otrzymali nagrody. Na wyróżnienie zasługuje Maciej Dudo-Putkowski, który okazał się fantastycznym bramkarzem. Organizatorkami były nauczycielki- Panie  Irena Drabyk, Aneta Milewska i Agnieszka Święta- Łastówka.

Kolejnym wielkim wydarzeniem sportowym była Szkolna Olimpiada Lekkoatletyczna, która miała miejsce 15 czerwca a indywidualne zmagania odbywały się na obiekcie Orlik oraz na Sali gimnastycznej. Nasza olimpiada cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Do rywalizacji zgłosiło się 84 zawodników i zawodniczek.  Lekkoatleci walczyli o medale w następujących konkurencjach: bieg na 60 m (młodsi) 100 m (starsi), bieg na 300 m, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą, skok w dal oraz skok wzwyż. Aby wyrównać szanse uczniowie podzieleni zostali na grupy wiekowe: młodszą (klasy IV-V), średnią klasy (VI-VII), starszą (klasy VIII).Zawodnik mógł wziąć rywalizować w dwóch konkurencjach. Największym zainteresowanie cieszyły się konkurencje biegowe zwłaszcza te na krótkim dystansie, mniej chętnych miały konkurencje techniczne. Warto nadmienić, że został pobity rekord szkoły i gminy w biegu na 60 m a dokonał tego Alan Karpiuk uzyskując czas 7.91s. Wielkie brawa! Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Bieg na 60 m:

Grupa młodsza:

 1. Maja Rad                                         1. Olaf Olszewski
 2. Joanna Łastówka                        2. Szymon Kozłowski
 3. Lena Wyskiel                                 3. Dawid Baranowski

Grupa średnia:

1.Oliwia Staniszewska                                             1. Alan Karpiuk (REKORD SZKOŁY  7,91 sek.)

2.Kalina Workun                                                         2. Kacper Muczko         

                                                                                           3. Bartek Jednak

Grupa starsza – 100 m:

      1.Oliwia Malunat                                                        1.Marcel Połubiński

                                                                                                 2.Wojtek Dudo

                                                                                                3. Alan Huk

Bieg na 300 m:

Grupa młodsza:

1.Joanna Łastówka                                                  1. Jakub Staniszewski

2.Alicja Hatalak                                                         2. Michał Stelmach

3.Iga Godek

Grupa średnia:

 1. Kalina Workun                                              1. Alan Karpiuk                                                                                                                                                 2. Dawid Modzelan                                                                              3.Szymon Gontarczyk

Grupa starsza:

       1.Oliwia Malunat                                                     1. Jakub Ryba

 1. Klara Kozłowska                                                2. Alan Huk

 

Rzut piłką palantową:

Grupa młodsza:

     1.Klaudia Grochowska                                          1. Jakub Staniszewski i Oliwier Nadolny

 1. Hanna Kuriata                                                   2 .Piotr Wiezorek
 2. Katarzyna Radawiec                                       3. Igor Oleksiewicz

Grupa średnia:

     1.Oliwia Staniszewska                                               1. Maciej Boguta

                                                                                              2.Szymon Gontarczyk

                                                                                             3.Kacper Biernacki

Grupa starsza:

 1. Julia Mrówka                                                          1. Jakub Ryba
 2. Karolina Hryniewicka                                         2. Grzegorz Pieniak
 3. Zofia Kuzioła

Pchnięcie kulą:

Grupa młodsza:

 1. Igor Oleksiewicz
 2. Tadeusz Pokusa
 3. Mikołaj łata

Niestety żadna z dziewcząt nie chciała startować w tej konkurencji.

Grupa średnia:

 1. Weronika Bilska                             Dominik Hatalak                                                                               
 2.                                                                   Jakub Filipiak Maciej Boguta

Grupa starsza:

 1. Karolina Hryniewicka                                                Grzegorz Pieniak
 2. Zofia Kuzioła                                                               Nikodem Markowski
 3. Klaudia Kuszmider

Skok w dal:

Grupa młodsza:

 1. Alicja Hatalak                       Gabriel Tokarz
 2. Lena Wyskiel                       Oliwier Nadolny
 3. Anita Wielgosz                    Szymon Kozłowski

Grupa średnia:

 1. Łukasz Szumlański
 2. Wojciech Rosa
 3. Artur Rutkowski

Grupa starsza:

 1. Radosław Hatalak
 2. Marcel Połubiński
 3. Damian Kulik

Szkoda, że tylko najmłodsze dziewczęta miały odwagę startować w skoku w dal.

Skok wzwyż:

Grupa młodsza:

 1. Hanna Kuriata                                   Dawid Baranowski
 2. Aleksandra Wróbel                         Oliwier Skrzypa
 3. Lena Ringiel                                       Michał Stelmach

Grupa średnia:

 1. Dawid Modzelan
 2. Dawid Gościński
 3. Michał Owczarzak

Grupa starsza:

 1. Julia Mrówka                                                                  Radosław Hatalak
 2. Klara Kozłowska                                                           Mikołaj Kuśmierczuk                                        I w tej konkurencji dziewczęta z grupy średniej nie miały odwagi rywalizować, szkoda.

Finałem Szkolnej Olimpiady LA była uroczysta dekoracja medalami, której dokonał wicedyrektor  Pan  Piotr Łastówka.

Wielkie podziękowania za pomoc należą się animatorom sportu w naszej gminie Panom Adamowi Makarowi i Józefowi Polakowskiemu, pracownikom GOK w Srokowie. Obaj panowie zajmowali się sędziowaniem, co nie było prostym zadaniem! Bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy byli zadowoleni ze swych wyników, zwłaszcza nasi medaliści. Tym, którym się nie udało stanąć na podium życzymy powodzenie w przyszłym roku i pobicia rekordów szkoły.

W sobotę 17 czerwca 2023 rozegrany został Szkolny Turniej Szachowy. Do rywalizacji zgłosiło się dziesięcioro uczestników. Rozgrywki odbywały się w systemie kołowym z wyznaczonym czasem gry dla zawodnika, który wynosił 7 min. I choć szachy nie są tak emocjonujące dla widzów jak inne dyscypliny, to podczas rozgrywanych partii panowała gorąca atmosfera. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1 m.  Przemysław Supiński (9pkt.)                                       6 m. Michał Owczarzak  (4,5 pkt.)

2 m. Damian Kulik  (7pkt.)                                                     7 m. Tadeusz Pokusa  (3,5 pkt)

3 m. Dawid Dźwil (6,5pkt.)                                                    8 m. Dawid Tepper  (2 pkt.)

4 m. Mikołaj Kuśmierczuk  (6 pkt.)                                      9 m. Oliwier Skrzypa (1 pkt.)

5m. Bartosz Dziadoń (5 pkt.)                                               10 m. Zuzanna Skrzypa  (0,5 pkt.)

  Na zakończenie dokonano dekoracji medalami.

Pragnę  podziękować Panu Piotrowi Dziadoniowi, Przewodniczącemu Rady Gminy Srokowo i pracownikowi Nadleśnictwa Srokowo, Mistrzowi Polski w szachach leśników za fachową pomoc w organizacji turnieju oraz za sędziowanie.  

                                                                                                      Koordynator projektu

                                                                                                            Cezary Boroch

 

Loading