14 listopada to Światowy Dzień Seniora. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Srokowie odbyło się spotkanie pokoleń.
Gości powitała prowadząca uroczystość kol. Daria Oryńczak, następnie głos zabrała p. Dyrektor Karolina Andruszkiewicz – Kukuła.
Pierwszym punktem programu były występy uczniów. Rozpoczęli uczniowie klas III scenką z życia emerytów, która bardzo rozbawiła przybyłych Seniorów. Później godnie  i dostojnie zatańczyły poloneza pierwszaki, a Laura Kozłowska recytowała wiersz „Moja Ojczyzna”. Część artystyczną zakończyli uczniowie klas drugich „Kujawiaczkiem”  i piosenką „Podajmy sobie ręce”.
W kolejnej odsłonie spotkania pałeczkę przejęli z własnej inicjatywy Seniorzy. Zaangażowali dzieci do wspólnych zabaw i pląsów z ich dziecięcych lat, robienia kasztanowych ludzików, samolotów i łańcucha z papieru. Goście honorowi udowodnili także, że są na bieżąco ze współczesnymi zabawami i poprowadzili kalambury. Za aktywny udział Seniorzy nagrodzili dzieci słodyczami.

Na spotkaniu obecne były także Panie z CUS-u w Srokowie, które również bardzo zaangażowały się w zabawy z dziećmi. Niespodzianką z ich strony był samodzielnie przygotowany poczęstunek – słodkie ciasteczka i pyszna, ciepła zimowa herbatka. Poza tym każda klasa otrzymała prezenty, m. in. gry planszowe i artykuły papiernicze. Bardzo cieszymy się, że trud i czas poświęcony na przygotowanie tej uroczystości nie poszedł na marne. Dzieci świetnie się bawiły, a na twarzach Seniorów można było dostrzec radość i wzruszenie.
Wrażenia były na tyle pozytywne, że zadeklarowaliśmy wzajemnie chęć dalszej współpracy.

Irena Drabyk, Daria Oryńczak, Agnieszka Święta- Łastówka

Loading