10 listopada w bibliotece szkolnej odbyła się wspaniała uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klasy pierwszej!

Pierwszoklasiści otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania w bibliotece. Wysłuchali próśb książki, po czym wszyscy wyśmienicie się bawili przy rozwiązywaniu zagadek nawiązujących do znanych bajek. Następnie z ciekawością wysłuchali bajki „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Bajka była przedstawiona za pomącą teatrzyku kimishibai. To teatrzyk obrazkowy ukryty w „drewnianej skrzynce”. Z zewnątrz jest niepozorny. Zamknięty przypomina trochę walizkę. Lecz wkrótce po otworzeniu jej tajemniczych drzwiczek cała gromadka dzieci zamiera jak zahipnotyzowana. Później uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Teraz każdy z uczniów będzie mógł już wypożyczyć książkę!

Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki z serii „Czytam sobie”, w skład których weszły książki z różnych poziomów czytania. Wyprawki te zostały podarowane uczniom przez panią wicedyrektor Ewę Kozłowską-Tatol.

Pamiętajmy, że biblioteka szkolna nie jest jedynie wypożyczalnią oraz magazynem książek i podręczników. Pełni wiele funkcji, np. stanowi wsparcie dla edukacyjnej i wychowawczej roli szkoły. Tutaj liczy się przede wszystkim uczeń, a ten nie potrzebuje jedynie książek a potrzebuje wsparcia, otwartego serca, uśmiechu, wiary w jego możliwości, na które zawsze może liczyć!

                                                                                                                                                                                                     Aneta Pietrzyk

GALERIA ZDJĘĆ

Loading