W poniedziałek 27 listopada br. odbył się w naszej szkole Międzygminny Konkurs Wiedzy- „Polscy uczeni i odkrywcy”. Tematem przewodnim było życie i dzieło dwóch wielkich astronomów- Mikołaja Kopernika i Jana Heweliusza. Gościliśmy uczniów ze szkoły podstawowej w Mołtajnach, Barcianach i Windzie. Naszą szkołę reprezentowały- Nikola Sapela i Anita Król kl.VII oraz Kinga Halicka z kl.VIb. Na konkurs składał się test wiedzy o astronomach oraz prezentacja e-plakatów wykonanych w aplikacji Canva, a propagujących M. Kopernika lub J. Heweliusza. Wszystkie plakaty były bardzo pomysłowe i kolorowe. W trakcie konkursu obejrzeliśmy też występ artystyczny dziewcząt z klasy VIb i VIII pod opieką Pani Barbary Sulowskiej z GOK w Srokowie oraz memy o M. Koperniku przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Ochotnikiem z publiczności do wymienienia faktów z życia M. Kopernika okazał się Grześ z klasy VII i poradził sobie śpiewająco. W oczekiwaniu na ostateczne wyniki oglądaliśmy film pt. „Mikrokosmos”.

WYNIKI:

I miejsce – Nikola Sapela SP Srokowo

II miejsce – Anita Król SP Srokowo

III miejsce – Jarosław Artur Wilde SP Mołtajny

IV miejsce – Monika Kozłowska SP Barciany, Kinga Halicka SP Srokowo, Szymon Korshenrich SP Winda

V miejsce – Elena Łukasiewicz SP Winda, Marcel Wardak SP Winda, Mateusz Skonieczko SP Barciany, Karol Nosek SP Barciany, Bartosz Skwarek SP Barciany.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą wiedzą o astronomach, a różnice w punktacji były niewielkie. Gratulacje !!!

Dziękuję nauczycielom i uczniom z naszej szkoły za pomoc w organizacji konkursu. Na Was zawsze mogę liczyć 😆 

                                                                                                           Beata Beyer

Plakaty Nikoli, Anity, Kingi i pozostałych uczestników:

 

Zdjęcia z konkursu (2 strony):

 

 

Loading