Zanim zabłyśnie na niebie pierwsza gwiazdka i obwieści Boże Narodzenie w małej szuwarkowej społeczności, odbyło się świąteczne warsztatowe spotkanie. Oprócz licznie przybyłych rodziców i babć przedszkolaków, na spotkanie zaproszenie przyjęli również seniorzy z Gminnej Rady Seniora.
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, to święta pełne radości, miłości i dzielenia się dobrem. Dlatego też intencją zorganizowania warsztatów było wykonanie jak największej liczby stroików, którymi obdarowane zostaną osoby starsze i samotne z naszej miejscowości oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie. Obecność, takiej licznej grupy gości sprawił, że w sali zapanował świąteczny nastrój, a unoszący się zapach przyniesionych świeżych gałązek świerku dopełnił dzieła. Łącząc ze sobą w działaniu trzy pokolenia i mając na uwadze, jaki cel nam przyświecał, zabraliśmy się ochoczo do pracy. Pomysłowości i kreatywności nie było końca. Dzięki połączonej wielopokoleniowej współpracy powstały bardzo różnorodne i przepiękne stroiki. Wszystkie stroiki wraz z dobrym słowem i życzeniami świątecznymi podarują osobom starszym i samotnym uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu.
Chciałabym podziękować w imieniu własnym oraz przedszkolaków wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i pomogli w realizacji tak szczytnego celu: rodzicom, babciom oraz licznie przybyłej grupie seniorów. Dziękuję za obecność, za miłe słowa oraz przyniesione liczne materiały, które w pełni zostały wykorzystane do wykonania imponującej liczby przepięknych stroików.
Spotkanie zakończyliśmy wspólnie zaśpiewaną kolędą, którą zainicjowały dzieci, a w trakcie śpiewania dołączyli wszyscy obecni. Rozstaliśmy się w radosnym, świątecznym nastoju mając na uwadze, że zrobiliśmy razem coś naprawdę wyjątkowego.

                                                                                                                     Dorota Oryńczak

Poniżej zapraszam do galerii zdjęć z tego wyjątkowego spotkania.

GALERIA ZDJĘĆ

Loading