W czerwcu zakończyły się zajęcia „Ptaki wokół nas” w ramach projektu „Młodzi Kreatywni”. Na zajęcia uczęszczali uczniowie z klasy VIIIa, VIIIb oraz VII. Głównym celem było poznawanie i rozpoznawanie ptaków oraz rozwijanie kreatywności i współpracy. Realizowaliśmy różnorodne tematy związane z przyrodą, np.:
– czarne ptaki wokół nas czyli o krukowatych,
– polskie sowy i sówki,
– dzikie kaczki czyli nie tylko krzyżówka,
– drzewa liściaste i iglaste wokół nas,
– różnorodność biologiczna w Polsce,
– jak możemy chronić środowisko na co dzień?
– wizyta w gminnej oczyszczalni ścieków,
– wizyta w Leśnej Szkole.
Pracowaliśmy w grupach, rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy, poznawaliśmy głosy ptaków i obserwowaliśmy ptaki w terenie. Za swoje zaangażowanie wszyscy uczestnicy zasługują na pochwałę 🙂
Beata Beyer
![]()