Przedświąteczny czas, to przede wszystkim czas, w którym nawet w najbardziej mroźny dzień robi się cieplej. Dlaczego? – bo otwierają się serca, bo łączą się dłonie, bo ludzie udowadniają, że jeśli chcemy wystarczająco mocno, to możemy bardzo dużo. Milkną waśnie, spory… Bo kiedy cel słuszny -stajemy się Rodziną niezależnie od poglądów, wyznania.                                      

           Dnia 19 grudnia 2021 roku w Srokowskim Domu Kultury odbył się dziesiąty kiermasz charytatywny ozdób świątecznych . Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób zostaną  przekazane na leczenie i rehabilitację  Wojtka, który był absolwentem Szkoły Podstawowej w Srokowie. Nad sprzedażą w dniu kiermaszu czuwali uczniowie i nauczyciele.

          Bardzo serdecznie dziękujemy Wam uczniowie, rodzice i nauczyciele za zaangażowanie i pomoc w tak pięknym przedsięwzięciu. Wykonane ozdoby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki którym zebraliśmy kwotę w wysokości 2.000 zł  ( dwóch tysięcy złotych), które zostaną przekazane rodzicom Wojtka.

         Podsumowaniem kolejnej już w naszej placówce akcji charytatywnej niech będą słowa naszego Wielkiego Polaka – Jana Pawła II:Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

                                                                                            Jan Paweł II

                                                                                                                              Małgorzata Kowalska

                                                                                                                               Ewa Kozłowska-Tatol  

                                                                                 

Loading