W związku z tym, że nasza szkoła przystąpiła do  programu „LEŚNA SZKOŁA Z KLIMATEM”, którego inicjatorami są Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki oraz Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych,  10 maja (we wtorek) uczniowie klas pierwszych pojechali do pobliskiego lasu na zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej.

Naszym przewodnikiem po leśnej ścieżce dydaktycznej była pani leśnik Gabriela Wołejszo.  Wędrówkę po lesie rozpoczęliśmy od parkingu Osikowo, gdzie dzieci poznały podstawowe zasady mądrego i odpowiedzialnego korzystania z leśnego parkingu. Następnie rozpoczął się nasz ponad trzykilometrowy spacer, podczas którego pani leśnik przekazywała uczniom wiele informacji dotyczących m.in. zwierząt zamieszkujących nasze lasy i ich zwyczajów, sposobów zagospodarowywania lasu i jego wykorzystania, uczyliśmy się jak rozpoznać najpopularniejsze gatunki drzew i co zrobić, gdy zgubimy się w lesie. Nie zabrakło też ciekawostek, które szczególnie nas zaskoczyły, jak chociażby fakt, że w naszych lasach swoje gniazdo założył bocian czarny lub, że jest różnica miedzy rogami i porożem.

Zajęcia na świeżym powietrzu, przy pięknej pogodzie, połączone z długim spacerem wywołały u dzieci same pozytywne emocje. Wszystkim dopisywał dobry humor i wspaniały apetyt (co było widać podczas przerw, gdy dzieci pochłaniały drugie śniadania przygotowane przez rodziców).

Na koniec dzieci otrzymały od pani leśnik ołówki i zakładki ufundowane przez Nadleśnictwo Srokowo, któremu serdecznie dziękujemy za niezawodność we współpracy.

 

                                                                                                                   Aneta Milewska

                                                                                                                   Agnieszka Pelc

 

KLIK – Pierwszaki na leśnej ścieżce

Loading