Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wrócił Warmińsko-Mazurski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na początku kwietnia odbyły się eliminacje szkolne. W nich zostały wyłonione dwie drużyny, gdyż turniej odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: Grupa I – rocznik 2010 i młodsi oraz Grupa II – rocznik 2009 i starsi. Po eliminacjach rozpoczęły się intensywne przygotowania do etapu powiatowego. Zawodnicy ćwiczyli jazdę po torze przeszkód, przepisy ruchu drogowego oraz pierwszą pomoc przedmedyczną.

W piątek 29 kwietnia odbył się Finał Powiatowy Turnieju BRD. Naszą szkołę reprezentowali:

Grupa I
Lena Chociełowska – kl. VI
Anita Król – kl. V
Dawid Gościński – kl. V
Dawid Modzelan – kl. V

Grupa II
Kacper Burszka – VIIIA
Szymon Duda – kl. VIIIA
Tomasz Skiberys – kl. VIIIA

Obie drużyny uzyskały wysokie trzecie miejsca w swojej kategorii. Rywalizacja była bardzo wyrównana (co można zobaczyć w galerii w tabeli wyników). W konkurencji udzielania pierwszej pomocy wszystkie drużyny uzyskały wysokie wyniki punktowe. Nasi zawodnicy dobre przygotowanie zawdzięczają pani Honoracie Flis, która poprowadziła przygotowania w tej dziedzinie, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Jazda po miasteczku ruchu drogowego również była bardzo wyrównana. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie. Również jazda po torze przeszkód wypadła bardzo dobrze (I i III miejsce). Rozstrzygające znaczenie miały wyniki testów wiedzy z przepisów ruchu drogowego. One zadecydowały o zajęciu ostatecznie trzecich miejsc. Może w przyszłym roku będzie lepiej.

Gratulujemy zawodnikom i liczymy, że w kolejnej edycji turnieju również będą pełni chęci oraz zaangażowania, jak było obecnie.

Opiekun drużyn
Jarosław Andrulonis

 

GALERIA – KLIK

Loading