1 czerwca, w Dzień Dziecka, odbyło się spotkanie integracyjne, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klasy Ia, ich rodzice i wychowawczyni.

W pierwszej części dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym, którym chciały uczcić miniony Dzień Matki i przyszły Dzień Ojca. Było to krótkie przedstawienie, wiersze, piosenki, a na koniec dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki.

          W drugiej części przemieściliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie wszyscy (dzieci i dorośli) uczestniczyli w zabawach i rozgrywkach sportowych. Były wyścigi rzędów, ale też mecz w „zbijaka”.  Tym razem nie było żadnych lokat ani miejsc, liczyła się tylko wspólna zabawa i uśmiech na twarzach. W miedzy czasie (korzystając ze sprzyjającej pogody), udało się upiec kiełbaski przy ognisku i pobiegać po boisku na świeżym powietrzu.

         Na koniec dzieci (dzięki hojności sponsorów) otrzymały kolorowe piłki i różne słodkości, co oczywiście sprawiło im wielką radość.

        Było to pierwsze tego typu spotkanie integracyjne tej klasy, ale z pewnością nie ostatnie, bo wszyscy zgodnie stwierdzili, że trzeba to powtórzyć.

                                                                                      Agnieszka Pelc

                      

Loading