20 września 2022 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Szkoły oraz pasowania pierwszoklasistów. Uczniowie z kl.Va pod opieką pani Urszuli Łojewskiej przygotowali i przedstawili sylwetkę patrona naszej szkoły. Następnie delegacje złożyły kwiaty oraz zapaliły znicz przed tablicą prof. Stanisława Srokowskiego. Po wystąpieniu klasy piątej głos oddano najmłodszym. Pierwszoklasiści z dużym zaangażowaniem pokazali się gościom w krótkim programie artystycznym, po czym złożyli ślubowanie i
przystąpili do pasowania, którego dokonała pani dyrektor. Każdy pierwszak z rąk pana dyrektora otrzymał niespodziankę, a od wychowawczyń eleganckie dyplomy. Po części oficjalnej starsi uczniowie wrócili do klas, zaś najmłodsi  udali się na wspólny słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Zaskoczeniem były na samym początku dwa piękne i smaczne torty, upieczone
przez jednego z tatusiów. W trakcie spotkania odbyła się sesja zdjęciowa, nie zabrakło też wspólnych gier, zabaw i pląsów. Rozbawieni i bardzo zmęczeni uczniowie wrócili do swoich domów.

Wychowawczynie klas pierwszych

GALERIA – klik

Loading