7 października uczniowie klasy IIa i IIb wraz z wychowawczyniami wyjechali na kolejną , tym razem edukacyjną, wycieczkę do Olsztyna. W dobry humor od samego początku wprawił nas fakt, że na zbiórkę o godz. 8.00 stawili się wszyscy uczniowie klas drugich, a poza tym zapowiadał się pogodny i słoneczny dzień.

Pierwszym punktem programu było Muzeum Przyrody, gdzie uczniowie uczestniczyliw niezwykle ciekawych warsztatach „Jak rozpoznać zwierzęta po śladach i tropach?” oraz zwiedzali stałą ekspozycję „Zwierzęta Warmii i Mazur”.

Następnie przejechaliśmy do Planetarium. Podczas seansu „Niebo nad nami” dowiedzieliśmy się jak zidentyfikować poszczególne jego elementy i nazywać najjaśniejsze z gwiazd widocznych na niebie. Odbyliśmy wirtualną podróż po północnym niebie, uczyliśmy się rozpoznawać gwiazdozbiory i poznaliśmy ich historią.

Korzystając z pięknej pogody i słońca, spacerkiem przeszliśmy do restauracji „Horyzonty Cafe”, gdzie czekał na nas pyszny obiad.

Dotlenieni i nakarmieni udaliśmy się do kina Helios na seans „King, mój przyjaciel lew”. Z prawdziwą przyjemnością śledziliśmy historię przyjaźni nastoletniej dziewczyny i młodziutkiego lewka.

W drodze powrotnej dzieciom nadal dopisywał dobry humor. Tylko nieliczni zmęczeni wydarzeniami dnia zdołali się zdrzemnąć. Większość żywo dyskutowała o swoich wrażeniach, oglądała zakupione pamiątki lub rozwiązywała łamigłówki w książeczkach-upominkach z kina. Najważniejsze, że wszyscy zapomnieli o czymś takim jak choroba lokomocyjna J.

                                                                                                                           Aneta Milewska

                                                                                                                           Agnieszka Pelc

 

                                                  KLIK – Klasy II w Olsztynie

 

Loading