Uczniowie klasy VB wraz z wychowawcą Anną Boroch, panią Martyną Pawłusewicz i panem Zbigniewem Mirocha  zamiast spędzić kolejne popołudnie przed komputerem, zostali na noc w szkole i to … z własnej woli!!!. Celem tej przygody z 7 na 8 października 2022 r. było pokazanie szkoły z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami, ale także miejsca, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas, przy okazji poznając się nawzajem i integrując.

Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami, przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania.  Materace, mięciutkie poduszki i równiutko ułożone śpiwory wybornie prezentowały się w naszej „sypialni”, którą natenczas stała się sala sportowa. A zaraz potem… zabawom nie było końca. W atmosferze  akceptacji i życzliwości spędziliśmy cudowny czas. Dzięki uprzejmości firmy GRANNA, udało nam się przeprowadzić turniej w grę SUPER FARMER. Uczniowie również przynieśli swoje gry, dzięki temu stworzyliśmy wspólnymi siłami GAMESROOM. Wyłoniliśmy zwycięzców w turnieju: I miejsce zajął Piotr Jednak, II miejsce – Zuzanna Skrzypa, III miejsce – Anastazja Pawłusewicz. Dziękujemy Firmie GRANNA za nagrody.

Miłym akcentem była przerwa na posiłek. I choć godzina nie sprzyjała (19!) wszyscy zasiedli i jedli pizzę. Dostarczyła ona pokaźną ilość energii do dalszego „buszowania” po szkole.  Przygotowany przez pana Zbyszka  popcorn pozwolił rozpocząć projekcję filmu pt. “Hotel Transylwania 4” .

Niesamowitym momentem był projektor gwiazd przyniesiony przez  uczennicę Anastazję, który całkowicie zamienił salę gimnastyczną. Efektowne gwiazdy o łagodnych kolorach wprowadziły nas w kosmiczny nastrój. Delikatna poświata sprawiła, że zasypianie było łatwiejsze, a całkowita ciemność nie była już straszna.

Nie dało się jednak zmęczyć naszych uczniów, wykazywali się bowiem niezmierzoną energią jeszcze przez wiele godzin. Sen był krótki, a ranne porządki intensywne … O 830 wszyscy, prawie wyspani, udali się do domu.

                                                                                                               Anna Boroch

                                                                                                           Martyna Pawłusewicz

                                                                                                           Zbigniew Mirocha

KLIK – NOCOWANKA KL.VB

Loading