Już niedługo – 19 lutego 2023 r. będziemy świętować 550.rocznicę urodzin wielkiego Polaka, genialnego astronoma, Mikołaja Kopernika. Urodził się on 19 lutego 1473 r. w Toruniu, zmarł w 1543 r. we Fromborku. Z tej okazji ogłaszam konkurs pt. „Mem o Mikołaju Koperniku”.

Uczestnicy – uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Srokowie

Cele – poznanie ważnych wydarzeń z życia M.Kopernika,                                                          

            -poznanie programu graficznego Canva,                                                                                

            -pobudzanie uczniów do kreatywności.

Zadanie – stworzyć mem o Mikołaju Koperniku w programie Canva (www.canva.com) Powinien on składać się z jednej strony, zawierać zdjęcie, rysunek lub grafikę opatrzoną żartobliwym podpisem i co najważniejsze – powinien odnosić się do postaci M.Kopernika, jego osiągnięć lub życiorysu. Najlepiej wykorzystać grafikę z darmowej kolekcji, np. pixabay. Mem przesłać mi jako plik JPG.

Termin – do dn.21 lutego br.  (wtorek) przesłać mi mem jako plik JPG (np.w postaci załącznika) na adres tilia_beata@onet.pl W tytule wiadomości proszę wpisać – Mem o Koperniku. Twoje imię i nazwisko, klasa.

Nagrody – za zajęcie miejsc I-III przyznane będą symboliczne nagrody i dyplomy. Możliwe są też wyróżnienia. Wszystkie prace opublikuję na stronie internetowej szkoły.

                                                                                      Zapraszam!

                                                                                     Beata Beyer

Tu- przykład bardzo prostego memu:

Loading