W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Regionalnym Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym klas III powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego pod honorowym patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie i Mazurskiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Krutyni.

Konkurs cieszył się wśród uczniów i nauczycieli bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku do etapu szkolnego w lutym przystąpiło 187 uczniów z 20 szkół podstawowych na terenie powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego. Test IV Regionalnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego klas III rozwiązało w wymaganym czasie 30 minut 180 uczniów. Celem konkursu było uświadomienie uczniom, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe. Wszystko, co jest potrzebne człowiekowi do życia, czerpie on ze środowiska.

21 kwietnia 2023 roku 35 zwycięzców zmierzyło się z napisaniem testu finałowego. Naszą szkołę reprezentowali Stanisław Senio i Wiktoria Żuk z klasy IIIb. Jak co roku zwycięzcy otrzymali dzięki sponsorom atrakcyjne nagrody. Niewątpliwą atrakcją dla gości była wycieczka po Reszlu ze zwiedzaniem zabytków. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Nadleśnictwo Mrągowo, Nadleśnictwo Srokowo, Nowa Era, Urząd Gminy w Reszlu, Mazurski Park Krajobrazowy, firma Mitel, Zamek Reszel.

Dziękujemy CUS Srokowo za wsparcie w postaci transportu uczestników z opiekunem na konkurs.

                                                                                                                                    Aneta Pietrzyk

Galeria-KLIKNIJ

Loading