W piątek 22 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do akcji „Sprzątanie świata”. Najmłodsi sprzątali otoczenie szkoły, a starsi wyszli „w teren” czyli sprzątali śmieci wzdłuż ulic Srokowa, wokół hali sportowej Śnieżka, parkingu, oczyszczalni ścieków, za kościołem i wokół ogrodów. Wszyscy uczniowie bardzo rzetelnie i dokładnie zbierali i segregowali śmieci 😀 , czemu dodatkowo sprzyjała piękna pogoda. Niestety, śmieci było baaaardzo dużo! Niemile zaskoczył nas fakt, że w krzakach, rowach i w trawie znaleźliśmy bardzo dużo butelek po piwie. To wszystko było na terenie Srokowa. Jest to dowód na to, że mimo zwiększającej się świadomości ekologicznej mieszkańców, nadal są tacy, którzy nie dbają o czystość naszej miejscowości. Rodzaj zbieranych śmieci świadczy, że raczej to dorośli zostawili je tam, gdzie nie powinno ich być. Dorośli, poprawcie się ! Łącznie uczniowie zebrali 23 worki śmieci. Mamy nadzieję, że dzisiejsza akcja przypomni wszystkim, by dbać o czystość środowiska naturalnego. Tu przecież chodzi o nasze zdrowie, dobre samopoczucie, wrażenia estetyczne, a przede wszystkim o recykling czyli drugie życie śmieci    . Uczniowie naszej szkoły  nigdy nie pozostają obojętni na akcje
takie jak Sprzątanie Świata, bo wiedzą, że jeśli:

Każdy posprząta kawałek,
wspólnie posprzątamy całą Polskę!

Wszystkim sprzątającym uczniom należy się pochwała 😀  Dziękujemy nauczycielom za opiekę nad uczniami oraz Państwu Drabyk za dostarczenie rękawic do zbiórki  odpadów. Wyniki naszej akcji będą przesłane do koordynatora krajowego – Fundacji Nasza Ziemia.

                                                                                                                                                  Koordynatorzy szkolni – Beata Beyer i Agnieszka Pelc

 

Loading