W ramach działań profilaktycznych pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” w dniach 25 i 26 września, nasz zaprzyjaźniony dzielnicowy pan Grzegorz Gąsior z  KPP w  Kętrzynie spotkał się z uczniami naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyły grupy przedszkolne, klasy I-III i najstarsi, czyli klasy IV-VIII.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów prawa oraz profilaktyka ryzykownych zagrożeń, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie, tj. hejt i cyberprzemoc.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w spotkaniu. Z dużym zaangażowaniem słuchali pana policjanta, który w obrazowy sposób przedstawił zasady bezpiecznego zachowania. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź plecaku szkolnym oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród uczniów opowiadania o codziennej pracy Policji. Najmłodsi mogli zwiedzić radiowóz policyjny.

                                                                                                                                                                                                    Anna Boroch i Agata Jankowska

 GALERIA ZDJĘĆ

Loading