2 października w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Wydarzenie to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Pomysłodawcy tej inicjatywy nie tylko promują czytelnictwo, ale i przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Od samego rana słychać było jak przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego głośno czytają fragmenty książek we wszystkich klasach naszej szkoły. W tym roku naszym przedszkolakom oraz zerówce głośno czytali zaproszeni reprezentanci Gminnej Rady Seniorów ze Srokowa. Dzieci z wielką przyjemnością wysłuchały przeczytanych bajek i z zaciekawieniem oglądały przyniesione ze szkolnej biblioteki książeczki z ulubionymi bohaterami książek. Ogromną radość sprawiła im słodka niespodzianka przyniesiona przez naszych gości.

Dziękuję Srokowskim Seniorom, opiekunowi i przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego oraz wszystkim wychowawcom za przyłączenie się do akcji głośnego czytania.

Zerówce za wykonanie pięknej kartki dla Seniorów. Wierzę, że zachęciliśmy dzieci do tego by codziennie, choć kwadrans przeznaczyli na czytanie. Nawyk czytania i zapał do książek trzeba kształtować w dzieciństwie czytając dzieciom dla przyjemności.

Zapraszam wszystkich uczniów do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

                                                                                                                                                                                                                      Aneta Pietrzyk

GALERIA ZDJĘĆ

Loading