LITERATURA DLA MŁODZIEŻY:  

Roksana Szumska z klasy VIb  w tym tygodniu poleca serie wciągających książek idealne dla nastolatków i nie tylko!

„ Mega książka bardzo podobają mi się śmieszne cytaty oraz wypowiedzi bohaterów”.

 1

„Domek na drzewie” to cykl książek z przygodowych przeznaczony dla najmłodszych i tych nieco starszych, nastoletnich odbiorców. Autorem jest Andy Griffiths. Andy i Terry, główni bohaterowie serii, mieszkają w trzynastopiętrowym domku na drzewie, uważając to miejsce za najbardziej zaczarowane i fantastyczne na świecie.

Autor w swoich książkach stworzył obraz beztroskiego dzieciństwa, którego przeżywanie jest mieszanką rzeczywistości i fantastyki. „Domek na drzewie” zawiera serię 9 tomów, które bez wątpienia wprawią w zachwyt nawet najbardziej wymagających czytelników.

 W serii „Domek na drzewie” dotychczas ukazały się:

 • Tom 1 „13-piętrowy domek na drzewie”
 • Tom 2 „26-piętrowy domek na drzewie”
 • Tom 3 „39-piętrowy domek na drzewie”
 • Tom 4 „52-piętrowy domek na drzewie”
 • Tom 5 „65-piętrowy domek na drzewie”
 • Tom 6 „78-piętrowy domek na drzewie”
 • Tom 7 „91-piętrowy domek na drzewie”
 • Tom 8 „104-piętrowy domek na drzewie”
 • Tom 9 „117-piętrowy domek na drzewie”
 • Tom 10 „130-piętrowy domek na drzewie”
 • Tom 11 „143-piętrowy domek na drzewie”

2

LITERATURA DLA DZIECI:

Zajączek Tru mieszka z mamą, bratem i siostrą w Koniczynach Dolnych, uboższej dzielnicy, w której stoją skromne domy emigrantów. Bo Tru i jego rodzina też są emigrantami i zwykłymi szarakami – inaczej niż Kolorowi, którym na niczym nie zbywa.
Pełna uroku i humoru opowiastka o przedsiębiorczym zajączku niejednego może nauczyć i dzieci (od lat 6),i dorosłych (do lat 100). Warto się także dowiedzieć, dlaczego Tru został na koniec nazwany Naprawiaczem Zajęczych Serc…

3

Ciąg dalszych przygód pomysłowego zająca Tru-dla młodszych, dla starszych, dla uczniów i nauczycieli, dla wszystkich, którzy lubią się uśmiechać i nie wstydzą się wzruszeń!

Po sukcesach, które odniósł jako wynalazca, zając Tru poczuł zawrót głowy, zamknął swój warsztat i zaczął się udzielać towarzysko. Czyżby miał zostać leśnym bawidamkiem i przestać rozwijać swoje talenty? A co z uczuciem do Słodkiej Dzidzi?

2

Przypominam o trwającym rankingu na najlepszego czytelnika w klasach 1-8 oraz najlepiej czytającą klasę w szkole. Ranking będzie trwał od października do końca maja.
O wynikach rankingu poinformuję w czerwcu podczas akcji JAK NIE CZYTAM,JAK CZYTAM.
Pod koniec każdego miesiąca, będę prezentować najlepszych czytelników w poszczególnych klasach i najbardziej zaczytaną klasę w danym miesiącu.

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK ORAZ ZACHĘCAM DO UDZIAŁU W KONKURSACH organizowanych przez naszą bibliotekę!
NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ NAGRODY!

 

 

Loading