Święta Bożego Narodzenia to czas, na który wielu z nas czeka przez cały rok.

Z radosnym oczekiwaniem na przyjście na świat Jezusa związane są liczne tradycje, które sprawiają, że magia Gwiazdki udziela się każdemu, niezależnie od wieku. Książki o Bożym Narodzeniu dla dzieci pomagają w zrozumieniu ich nawet najmłodszym pociechom. Dzięki temu maluchy mogą czynnie uczestniczyć w radosnych przygotowaniach.

Świąteczne dziecięce książki to lektura idealna na długie zimowe wieczory z kubkiem gorącej herbaty czy kakao w tle. Wbrew pozorom nie jest to propozycja jedynie dla pociech, lecz dla całej rodziny. Maluchom z pewnością spodobają się propozycje tekturowe. Nie brakuje w nich okienek, pod którymi kryją się choinki, stajenka i inne elementy związane z Bożym Narodzeniem. Starsze dzieci z powodzeniem słuchać mogą dłuższych historii, dzięki którym poznają genezę świąt i zwyczajów z nimi związanych. 

Książki o Bożym Narodzeniu dla dzieci to propozycje idealne dla młodszych i starszych pociech, które pragną dowiedzieć się nieco więcej na temat Gwiazdki. Wspólne rodzinne czytanie świątecznych publikacji to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, zacieśnienie więzi rodzinnych czy stworzenie własnych świątecznych tradycji. W naszej bibliotece znajdziecie sporo książek o tematyce bożonarodzeniowej. Oto kilka propozycji:

 1

Choinka stworzona z książek znajdujących się w naszej bibliotece 😉

2

KIM JEST ŚWIĘTY MIKOŁAJ?

m1

m2

m3

m4
m5

m6

m7

m8

m9

 

WESOŁYCH

ŚWIĄT!

 

 

 

Loading