18 grudnia grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im.prof. Stanisława , wraz z p. wicedyrektor Ewa Kozłowska-Tatol , p. Anetą Pietrzyk i p. Małgorzatą Kowalską , odwiedziła podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie.

          Podczas świątecznego spotkania uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt:„ Przy wigilijnym stole“ przygotowane przez koło teatralne. Następnie zaprosili mieszkańców do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek przy akompaniamencie gitar i ukulele. Po koncercie uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Wolontariusze wraz z nauczycielami  przygotowali  ozdoby, kartki i upominki świąteczne. Szczególne podziękowania należą się Seniorom,  którzy wraz z  Panią Dorotą i grupą   przedszkolną  – Szuwarki  wykonali stroiki i kartki.  Natomiast  p. Daria  podarowała podopiecznym piękne aniołki.

Spotkaniu towarzyszyło wiele emocji i wzruszeń. Uczniowie uświadomili sobie, że wolontariat to nie tylko chwile radosne, ale też momenty, gdy oglądamy ludzkie cierpienie. To była bardzo wartościowa lekcja.

Dziękujemy p. dyrektor Marcie oraz pracownikom Ewelinie i Ewie za miłe przyjęcie i czuwanie nad całym przedsięwzięciem. Radość i miłe słowa seniorów stały się zachętą do kolejnych spotkań integracyjnych.

Aneta Pietrzyk

TU – ZDJĘCIA

 

 

Loading