Już kolejny rok w Naszej Szkole walczymy z ubóstwem menstruacyjnym.*
Dzięki Fundacji Akcja Menstruacja, która pozyskuje środki do higieny osobistej tj. podpaski, tampony czy wkładki higieniczne- nasze Dziewczęta mają do nich stały i darmowy dostęp. W łazienkach na parterze i I piętrze oraz w toaletach, szatni na w-f są specjalne pojemniki, które są stale uzupełniane.
Staramy się aby pokolenie młodych kobiet Naszej Szkoły nie musiało się borykać z problem wstydu lub braku dostępu do podstawowych środków higieny osobistej.
Jednocześnie zachęcamy- jeżeli ktoś wie o problemie konkretnej osoby, jesteśmy w stanie zaopatrzyć ją w potrzebne środki.
Jeżeli wstydzisz się zgłosić – zapisz się przez link i odbierz anonimowo podpaski lub tampony w wybranym punkcie.

Link do zgłoszenia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeGuwhXI5aSM3X3jUME6jJvZfgJKfocnD3gZIIA7TiKutFmCQ/closedform

Jeżeli chcesz wesprzeć akcję: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeIp4VAD4zY9zHGpdT1mub3-LD570ZRgJr93YoAuc1E_MGYxQ/closedform

Strona Fundacji:
https://www.akcjamenstruacja.pl/

                                                                                                                                       Karolina Senio

*Ubóstwo menstruacyjne- To ograniczony dostęp lub jego brak do środków menstruacyjnych, najczęściej z powodów ekonomicznych, ale też brak odpowiednich warunków niezbędnych do dbania o higienę czy edukacji dotyczącej tematów okołookresowych.  Według raportu Kulczyk Fundation (2020), w Polsce ten problem dotyka około 500 tysięcy osób. Z kolei badania firmy Procter&Gamble (2021 i 2022) pokazują, że 1 na 10 osób uczących się w Wielkiej Brytanii i 1 na 5 w Stanach Zjednoczonych przynajmniej raz opuściła zajęcia z powodu braku dostępu do środków menstruacyjnych.

Loading