Grupa Stokrotki wzięła udział w pierwszym półroczu w realizacji Ogólnopolskiego projektu  edukacyjnego „ABC Małego Konsumenta” oraz „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

          Projekt edukacyjny “ABC Małego Konsumenta” skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, nauczycieli przedszkolnych. Wpisuje się w założenia podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz polityki oświatowej w zakresie wsparcia dzieci w zrozumieniu dynamicznie zmieniającego się otoczenia i rozwoju kompetencji kluczowych niezbędnych do świadomego i odpowiedzialnego udziału w życiu społecznym. Podstawowym celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że są konsumentami oraz zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami konsumenckimi.                                                      

W dalszym ciągu bierzemy  udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego autorką jest Pani Aneta Konefał – Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa.

Realizacja projektów odbywała się poprzez zabawę oraz angażowanie dziecięcej wyobraźni i emocji. W ramach podsumowania omówionych informacji dzieci z grupy Stokrotki korzystały z nowoczesnych metod technologicznych, wykonując czynności w GRACH  ONLINE: „SKLEPOWE MEMO” ORAZ „NA ZAKUPACH”. Projekty wzbudzają ciekawość i sympatię przedszkolaków.

Wych. Anna Małecka

ZDJĘCIA – PROJEKTY U MALUSZKÓW

Loading